barut patlatmalı topraklama

gaziylmz

Üye
selamünaleyküm
arkadaşlar ben daha önce böle bir yöntem duymadım.bu patlatmalı topraklama nedir nerde kullanılır nasıl uygulanır ne tür malzeme kullanılmalıdır bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Exovelt /Ekzotermik ( ek yapmak için kullanılan ) kaynaktanmı bahsediyorsunuz aceba ?

:) barut patlamalı çivi tabancasıyla topraklama şeridi duvara perçinlenir dış yıldırımlık için.plaza otel vs gibi yapılarda uygulanır.

yıllar önce İskenderun demir çelık fabrıkası inşaatında sıva ustu tesısat çekmede bu kapsullu çelık çivi tabancası kullanıyorduk 5 mm sac levhayı rahatlıkla delıyordu sanırım tehlıkelı dıye kullanımına ara verıldı beton duvara çelık vidalı kroşe çakıyorduk mükemmel bır işçilik yapılıyordu

muhtemelen CADWELD'den bahsediyorsunuz.

alüminyum bakır oksit maddelerinin egzotermik reaksiyon neticesinde ortaya çıkan erimiş bakırın, eki meydana getirmesi ile gerçekleşir.

erimiş haldeki bakır, eklenecek maddelerle moleküler seviyede bağlanır.

Bu yüzden ek bölgesi eklenecek iletkenlerle kesintisiz bir iletim yolu oluşturur.

Dolayısıyla; kontak noktaların bakımı, bozulması, korozyonu hiç bir zaman söz konusu olmaz.

kablo-kablo
dokum-kablo
kablo-bara
bara-bara
dokum-bara
kablo-betonarme demiri gibi uygulamalari vardir.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri