Kaçak Yok Ama Çarpıyor

kapris61

Üye
arkadaşlar biz 20 cm suyun icinde calişiyoruz invert kalıp var 5 kw motor ile hidrolik calişan
demirciler demir örerken kıvılcım cıkıp carpıldıklarını söylüyor topraklamamoz mevcut acaba sorun neden kaynaklanıyordur

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Nasıl bir çarpılma bir anlık bir şeymi yoksa devamlımı? Statik olabilir...birde mkinayı Şebeke nötüründen ayırıp nötüre topraklama bağlayarak deneyin....

Önce tüm elektrik devresini kapatıp kontrol edin başka yerlerden kaçak ola bilir sizin topraklamanız yeni olduğu için sizde görülebilir.
kulandığınız makinaları koruma topraklaması yapın nötr den ayrı olarak,
nötr hatınızı topraklama yaparak güçlendirin. nötr topraklaması ile koruma topraklaması arasında 12.metre mesafe olmalı.

ben size şöyle diyeyim biz tünelde bu işlemi yapıyoruz 1 km uzaklıkta 30 cm suyun icindeyiz topraklamayı ben nötürden alıyorum

ahnur arkadasın dedıgını yap
topraklama baska notr baska

ya tamam topraklama yapıcamda mesafe 1 km diyorum tüneldesin bide her taraf taş başka bi mesleki inceligi yokmudur acaba ?

yardımcı olucak kimse yokmu 1km tünelin icinde her taraf taş nasıl topraklama yapabilirim tünelin icinde hidrolik kalıp oldugu icin sürtünme cok oluyor demirlerde bu statik enerjiyi nasıl sıfırlarım

elektrikli motor nedeniyle çarpılma oluyorsa izolasyon trafosu kullanarak çarpılma olayını kesebilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri