Topraklama işçilik ücreti?

erguncan

Üye
Merhaba arkadaşlar
ben istanbulda topraklama şeritinin ne kadar işçilige yapıldığını öğrenmek istiyorum.
daha açıkcası bir yere 400metre şerit çekip 10 adet topraklama levlası gömdüm bunun sadece işçiliğini yaptım demirlerin felan baglanması yüzünden iş uzadıgından 5 günde yapabildik 2 gün tam çalışıp 3 günde aralıklı çalıştık (günde 3-4 saat gibi)

benim ne kadar ücret istemem gerekli ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba arkadaşlar
ben istanbulda topraklama şeritinin ne kadar işçilige yapıldığını öğrenmek istiyorum.
daha açıkcası bir yere 400metre şerit çekip 10 adet topraklama levlası gömdüm bunun sadece işçiliğini yaptım demirlerin felan baglanması yüzünden iş uzadıgından 5 günde yapabildik 2 gün tam çalışıp 3 günde aralıklı çalıştık (günde 3-4 saat gibi)

benim ne kadar ücret istemem gerekli

yönetmeliğe göre topraklama levhası yok yani artık kullanılmaması gerekiyor

sebebi ise aynı ölçüdeki diğer topraklayıcıların daha küçük topraklama direnci olması levha yerine şerit ya da çubuk kullanırsanız daha sağlıklı olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
:D baba onun belli bir fiyatı yok :D sen usta bir adamın yevmiyesini ballandıra ballandıra :D hesapla ole fiyatlandır :D eğer sadece bu ise iş ama devamı varsa bilemicem :)

500 Tl iste anladığım kadarıyla bu işi ticari olarak yapmıyorsun.
Çok fazla isteyerek geleceğini karartma derim. Benzeri bir ihtiyac olduğunda tekrar sana dönebilirler.

400 metre şerit için 10 adet levha çok az bence :) Levhalar da artık demode oldu. Topraklama Elektrodları kullanmanızı tavsiye ederim. 4 gün için 500 Tl güzel bir rakam. Fakat Pazarlık yapmadan mı işe başladın işveren talep ettiğin ücreti kabul etmezse:)

Malzeme hariç sadece işcilige 690tl+kdv yaz. Ölçüm raporlama yaptıysan onun bedeli 200tl+kdv civarı piyasa değerleridir.

yönetmeliğe göre topraklama levhası yok yani artık kullanılmaması gerekiyor

sebebi ise aynı ölçüdeki diğer topraklayıcıların daha küçük topraklama direnci olması levha yerine şerit ya da çubuk kullanırsanız daha sağlıklı olur.

iyide bunu bana yaptıranlar elektrik mühandisleri 1. mühendis fabrikanın mühendisi 2. mühendis işi alıp yaptıran ben sadece işçilik yaptım ne denirse o şeklinde ayrıca bu işi şu şekilde çözümledim metre başına 2 tl. ve levha başına 20 tl. olarak fiyatlandırdım kabul ettiler sorun yok teşekkürler yorumlar için

iyide bunu bana yaptıranlar elektrik mühandisleri 1. mühendis fabrikanın mühendisi 2. mühendis işi alıp yaptıran ben sadece işçilik yaptım ne denirse o şeklinde ayrıca bu işi şu şekilde çözümledim metre başına 2 tl. ve levha başına 20 tl. olarak fiyatlandırdım kabul ettiler sorun yok teşekkürler yorumlar için

İşin tekniği tartışılıyor yoksa para konusu mu?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri