AKARYAKIT İSTASYONU PROJELERİ

swmm

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Beni sorunum karyakıt istayon projelernde olmazsa olmazla nedir?proje yapıyoruz ancak hep bişeyler eksik gibi..örnek projeniz varsa yada öneriniz memnun olurumm

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu konuyla ilgili akaryakıt istasyonları için güvenlik önlemlerini anlatan; TS 12820 Akaryakıt İstasyonları-Emniyet Gerekleri ve benzer yönetmeliklerden faydalanmalısın. Orada istenen herşey anlatılıyor. Örneğin aklımda kaldığı kadarıyla; kolayca ulaşılabilecek en az iki yerde acil stop butonu, panolarda kaçak akım, dışarda acil anons için hoparlör gibi şeyler isteniyor.

Bu konuyla ilgili akaryakıt istasyonları için güvenlik önlemlerini anlatan; TS 12820 Akaryakıt İstasyonları-Emniyet Gerekleri ve benzer yönetmeliklerden faydalanmalısın. Orada istenen herşey anlatılıyor. Örneğin aklımda kaldığı kadarıyla; kolayca ulaşılabilecek en az iki yerde acil stop butonu, panolarda kaçak akım, dışarda acil anons için hoparlör gibi şeyler isteniyor.

Ayrıca tanker yakıt boşaltımlarında yoldan gelen bir tankerin üzerindeki statik elektriği almak için topraklama makararası gereklidir. (Ucu penseli olmalı ve boşaltım yapılan yere yakın konulması gerekli ve boşaltım yapılırken tankere bağlanmalıdır.) Birde tabiki paratoner (Yıldırımdan korunma sistemi)

teşekürler arkadşlar...

arkadaşlar bende bir kapalı spor salonunun kabulü için gitmiştim. ve spor salonunun ısıtma sisteminde gazlı bir sistem kullanılıyor. ve doğal olarak bu sistemin bir deposu var. bu tür bir sistemdede akaryakıt istasyonundaki şartlar olması gerekirmi .

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri