Temel topraklama

s.a. arkadaşlar ben temel topraklamanın nasıl yapıldığını ve nereye bağlandığını bilmiyorum bana bu konu hakkında bilgi verirseniz çok iyi olur şimdiden teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
topraklama yapacan yerin projesine göre yapılır....kullanılacak malzeme bakırmı galvanizmi termo kaynak isteniomu faraday kfesimi olacak galvaniz şeritler 30*3.5 mu bir ton soru ve yorum olabilir.....

temel topraklaması
* 3x35 mm lik galvaniz şeritler bina temel demir donatısına çerçeve şeklinde (eğer alan büyükse ara bağlantılarda ilave edilir) bağlanır
*topraklama geçiş direncini yeterli seviyeye düşürecek kazık sayısı belirlenir ve uygun yerlerden bina temelinden dışarı çıkışlar bırakılır. bu konuda çelişkiler olsada ben çıkışların galvanize temel betonu içinde eklenmiş örgü bakırlı iletken ile yapılması taraftarıyım.
*bu çıkış iletkenleri binadan 3 veya daha fazla uzaklıkta ve tabi zemin kotunun yarım metre altındaki topraklama kazıklarına bağlanır. iletkenin kazıkla bağlantısı termal kaynak ile yapılmalı. Bağlantı noktası muhtemel ilave kazık ihtiyacı ve test edilebilme amacıyla kapaklı bir rögar içinde yapılmalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri