OG İLETKEN KOPMASI VE TRAFO YANMASI

hasan76

Üye
Müşterek direkte og iletken kopup ag iletkenlerin üzerine düşüp ve bunun üzerine og enerji verildiğinde 100 kva dahili tip 31,5/0,4 kv trafomuz yandı. Trafoyu meger ile ölçtüğümde ag sargılarından trafo gövdesine ksadevre olduğunu gördüm. Bunun birdaha olmaması için ne yapabilirim. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum. Ag sargılara hasar vermeden önce koruyamazmıyım.?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Evet. Kopan og bina tipi trf. Merkezinden 3 direk geri. Aynı trafonun ag hattın üzerine düşüyor.

Hattın ( OG ) kopması halinde,hattın enerjisini kesebilen sekonder röleler var.Pahalı olmak-
la beraber,işin önemi göz önüne alınarak,bu rölelerden kullanılabilir.Fransız malı.Röle marka-
sını maalesef hatırlayamadım.TEİAŞ tan çıkan özel hattın korunması için,TEİAŞ indirici mer-
kezinde kullanmıştık.

Rölemiz,Areva micom P122-P123 tür.

Ekli dosyalar

• Areva Micom.rar
    3.3 MB · Görüntüleme: 99
Son düzenleme:
...hayır, trafonuzun OG veya AG kısmının yanması, trafoyu değiştimekten başka çareniz olmadığı anlamına gelmez... ki bu noktada imalatçı firmaya eğer tamirat desteği varsa gönderilebilir... trfo problemleri, kablo yeniden döşemek veya havayi ahttı direkleriyle birlikte dikmek kadar kolay değildir...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri