Elektrik tesislerinde topraklama

daglar

Üye
Elektrik tesislerinde topraklamalar eğitimi, umarim arkadaslar işinize yarar.

İÇİNDEKİLER

1.GİRİŞ

2.BİRİNCİ BÖLÜM
Amaç, Kapsam, Uygulama ve Tanımlar

3.İKİNCİ BÖLÜM
Yüksek Gerilim Tesislerinde Topraklama

4.ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
Alçak Gerilim Tesislerinde Topraklama

5.DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
Yüksek ve Alçak Gerilim Sistemlerinde Topraklama Tesislerinin Birleştirilmesi

6.BEŞİNCİ BÖLÜM
İletişim Sistemleri ve Bilgi İşlem Tesisleri için Topraklama Kuralları

7.ALTINCI BÖLÜM
Yürürlükten Kaldırılan Hükümler

8.EKLER
9.SONUÇ

Ekli dosyalar

• ELEKTR&_272.rar
    992.3 KB · Görüntüleme: 2,515
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Emeğiniz için teşekkür ederim.Topraklama konusunu yeteri kadar kavrayamayan arkadaşların bazen forumda isabetsiz yorumlarına şahit oluyoruz.Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.Bu arkadaşın EMO nun topraklama eğitiminden alıntısı konuya benim senin yorumum yerine net bilgi veriyor.

hangi formatta yazılmış bu ?açamadım :'(

zefiran ' Alıntı:
hangi formatta yazılmış bu ?açamadım :'(

sn.zefiran

Ekteki dosyanın gerekli düzenlemeleri yapılmış ve denenmiştir çalışıyor.

Dosyayı açmanız için Acrobat Reader programının pc.nize yüklü olması gerekmektedir,bilginize.

Kolay Gelsin Saygılarımla...

Ellerine sağlık...Libya gibi bir çölde bu mesajım ulaşır mı bilmiyorum paylaşmanın tadı uzaklardan daha bir tatlı.Saygılar

sn. dağlar
ekteki dosya için teşekkürler..yakın zamanda bu eğitime katılacağım..bilgilerin geçerliliğini koruyup korumadığı hakkında bilginiz varsa paylaşmanızı ayrıca eğitim sonrasındaki sınavın içeriği ve zorluk derecesi hakkında bilgi vermenizi rica ederim..

sn. dağlar
ekteki dosya için teşekkürler..yakın zamanda bu eğitime katılacağım..bilgilerin geçerliliğini koruyup korumadığı hakkında bilginiz varsa paylaşmanızı ayrıca eğitim sonrasındaki sınavın içeriği ve zorluk derecesi hakkında bilgi vermenizi rica ederim..

Evet pdf dosya günceldir,bilgiler geçerliliğini korumaktadır yeni olan sadece topraklamaların birleştirilmesi hususunun detaylı incelenmesidir. Sınav test şeklinde ve basittir. Dersleri iyi takip edip soru-cevap şeklinde süredürebilirseniz katılımcılar açısından daha verimli geçecektir.

Sn İsa ILISU ve İsmail KAŞIKÇI Hocaların topraklama sunumlarını da ben paylaşayım;

Ekli dosyalar

• Earth.rar
    6.8 MB · Görüntüleme: 215
bilgi ve artı paylaşım için teşekkürler umarım sınavda başarılı olmamıza mani bir durum oluşmaz..

eline sağlık.Gerekli bilgiler var.Ve yeni topralamalar yönetmeliğine de uygun.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri