topraklamanın tehlikeleri?

albatross

Üye
iyi günler arkadaşlar..
bir firma büyük bir binanın ekipmanlarının topraklamasını benim parselimde yapmak istiyor...topraklamanın benim parselde yapılmasının bir sakıncası varmıdır? bu tehlike içeren bir durummudur? (patlama vs)
not: parselimde bina mevcut aynı zamanda..

teşekürler..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Herhangibir tehlike sözkonusu değildir.Rahatlıkla müsaade verebilirsiniz.

iyi günler arkadaşlar..
bir firma büyük bir binanın ekipmanlarının topraklamasını benim parselimde yapmak istiyor...topraklamanın benim parselde yapılmasının bir sakıncası varmıdır? bu tehlike içeren bir durummudur? (patlama vs)
not: parselimde bina mevcut aynı zamanda..

teşekürler..

Topraklama direncinin izin verilen sınırlar dahilinde olmasını kontrol edebilirsiniz. Topraklama düzgün yapılmazsa, özellikle paratoner topraklamasında, adım gerilimleri tehlikeli olabilir.

teşekkürler arkadaşlar...
ama bana sizce de garip değil mi bir binanın topraklamasını başka bir parselde yapmaya çalışmak? yoksa sık rastlanılır bir durum mudur?
neyi topraklayacaklarını da bilmiyorum açıkcası..net değil..paratoner mi trafomu tesis içi mi belli değil..
teşekkürler yardımlarınız için..

teşekkürler arkadaşlar...
ama bana sizce de garip değil mi bir binanın topraklamasını başka bir parselde yapmaya çalışmak? yoksa sık rastlanılır bir durum mudur?
neyi topraklayacaklarını da bilmiyorum açıkcası..net değil..paratoner mi trafomu tesis içi mi belli değil..
teşekkürler yardımlarınız için..

evet bana da ilginç geldi kendi arazisinde hiç mi yer yok? ama bir şey olacağınıda sanmıyorum hiç topraklama yüzünden çıkan bir problem duymadım bugüne kadar.

Bir tehlikeye neden olacağını zannetmiyorum.

Neden kendi binalarının sınırları içine yapmıyorlarmış hiç sordunuz mu.?Topraklama nın hiç bir sakıncası yok belki sizin arsanızın bulunduğu zemin topraklama direnci için daha elverişlidir.:(

vallahi arkadaşlar yanayana parsellerde nasıl değişebilir toprak ben de bilemiyorum..
konu ile alakalı bir soru daha sormak isterim müsadenizle..
2 farklı tesisin topraklamaları arasında belirli bir mesafe olması gerekmez mi? gerekir ise bu kaç metredir (20 m?) ? oldu ya ben izin verdim elemanlara peki sonra ben topraklama koymak istersem oraya bi yere?

paratoner bir yana, yg ile alakalı bir şeyi topraklıyorsa, adım gerilimi tehlike yaratabilir.AG topraklamada sorun olacağını sanmıyorum.Belki, pano sizin parselinize yakın olduğu için, işçilik kolaylığı ve daha az malzeme kullanması açısından sizin parselinizi tercih ediyor olabilirler.

sakıncası var büyük ihtimalle yan parsel boş arsa rahatça topraklamamızı oraya gomeriz diye düşünüyorlar.ya yan arsaya harfiyat yapılp bina yaparlarsa topraklalaya elveda ozaman sıkıntısı buyuk olr.boyle bi sıkıntı yoksa?topraklamayı ordan yapmanın sıkıntısı olmaz.kolay gelsin iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri