kaçak akım sigortası

focuss

Üye
arkadaşlar benım evde yağmurlu havalarda şimşek ve gök gürültüsü olduğunda kaçak akım sıgortası düşüyor yorumunuz nedir

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Normal vakadır.Çok sık oluyor ise,tekrar kapamalı tip kaçak akım şalteri kullanabilirsiniz.

sayın fahri yetiş : bu anlatılan olay adanada olmuyo ancak iskenderun civarında çok oluyo neden acaba ?

denizin ve topragın farkı olabılır mı acaba ...

denizin ve topragın farkı olabılır mı acaba ...

kesinlikle ama sadece kak atması ile kalmıyoki iş rüzgar çıksa evlerin bi kısmında 400 volt bi kısmında 14 volt 3 gün önce herşey yandı bir evde tedaş işletme nötr lerinin kötü olduğunun farkında konuşmak istemiyo banada sus diyo topraklama da levha veya çubuğa kadar faz var toprak sanki demir yada bakır

yavuz31 arkadaşım ben dortyoldayım benım yorumum şu oldu evin toprak hattı şimşekden dolayı elektrık alıyorsa sigortada bunu kaçak olarak algılayabılırmı

yavuz31 arkadaşım ben dortyoldayım benım yorumum şu oldu evin toprak hattı şimşekden dolayı elektrık alıyorsa sigortada bunu kaçak olarak algılayabılırmı

dörtyol erzin iskenderun payas gibi belde ve ilçeler amanos dağları ile sıfır dolayısı ile zemin kayalık uzun zamandır takp ediyorum topraklama daki kaçak elektrik nötr olmuyor şimşek yağmurla beraber ise ve role atıyor ise ya alanın dar olması münasebeti ile role aşırı gürültüden ses db basınçdan atıyor ramazan ayında gece sahurda davulcunun yanından geçtiği sırada araba alarmlarının ötmesi gibi ki bu olay adanada olmuyor ben şahitim kaldıki buna başka bir örnek siemens sigortaların deprem esnasında atması gibi yada yıldırım düşmesinde zaten kayalık alanda nötr olmayan kaçak enerji şimşek ve yıldırım ile dahada güçlenerek topraklamadan faz algılayıp atıyordur ama bu neden her evde olmuyor derseniz buda zeminle alakalı diye düşünüyorum 3 gün öncebir lokantanın mangal bacasında ki aspiratörün bacada zamanla ısınarak yanmış ve faz baca vasıtası ile temas ederek lokantanın tüm cihazları ile beraber topraklama çubuğuna kadar rahatca görebildim çakılı olduğu halde topraklama çubuğunda nasıl oluyorda faz oluyo buda ayrı irdelenebilir bu bölge sanayi bölgesi olması münasebeti ile her 100 metrede trafo mevcut korkarımki yakın bir gelecekte bölgede nötr bulamayacaz kompanazasyon ve harmoniklerden tarafoların nötr ve işletme nötürü sanki tükenmek üzere :)

sagol teşekkür ederım yorumların için

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri