Mekatronik Öğrencisi Tercih Merakı

selman_er

Üye
Ben STFA Anadolu Meslek Lisesi Mekatronik Bölümünü okuyorum.Bu yıl Öss ye gireceğim ilk tercihim Marmara Mekatronik Öğretmenliği olacak fakat bir merakım var.Diğer tercihlerimde Elektronik Öğretmenliği mi Elektrik Öğretmenliği mi yoksa Makine öğretmenliğini mi benim için daha iyi olur.Hangisinde iş bulma imkanım daha fazla olur.İş bulma imkanı olarak saydığım bölümleri sıralarsanız sevinirim.TEŞEKKÜRLER...

bence elektrik öğretmeni olursan ve kendini iyi yetiştirebilirsen bir fabrikada çok iyi bir pozisyonda iş bulabilirsin.Aman dikkat kendini iyi yetiş t,rmenden kastım elektrik konusunda iyi derecede bilgili olmalısın eğer olamazsan işin geröekten çok zor olur.amelelik yaparsınn:))

o senin tercihine kalmış, ben de stfa elektrik mezunuyum sonra marmara elektrik öğretmenliği okudum şimdi ise teknisyen pozisyonunda çalşıyorum, eğer özel sektör de çalşımyaı düşnüyorsan mekatronik veya elektrik okumalısın, ama öğretmenlik yaparım dersen ki ben sana öğretmenliği tavsiye ederim o zaman elektronik oku. elektronik öğretmenleri önceliklerine göre bilgisayar öğretmenliği kadrosuna atanıyorlar... şu an bilgisayar öğretmenleri açıkta kalmıyorlar elektronik öğretmenlerinin de kpss puanına ve önceliklerine göre atanma şansları yüksek. elektrik öğretmenleri ise 2 sene önce 3 atama yaptılar gerisini sen düşün...

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim...
ÖSS sınavına girdim ve sonuçları bekliyorum...
Kendi hesaplarıma göre elektrik öğretmenliğine ve makine öğretmenliklerine puanım yetiyor gibi...
Size sorum; ne yapayım?
Meslek yüksek okuluna gidip dgs ile mühendis olmaya mı çalışayım?
Yoksa kazanırsam öğretmenliğe mi gideyim ?
Sizce bu yıl kazananlara da mezun olduklarında mühendislik ünvanını verirler mi?
Yoksa teknik öğretmenlik mi verirler?
Bu sorularıma da cevap verirseniz çok sevinirim...
TEŞEKKÜRLER...

selman_er ' Alıntı:
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim...
ÖSS sınavına girdim ve sonuçları bekliyorum...
Kendi hesaplarıma göre elektrik öğretmenliğine ve makine öğretmenliklerine puanım yetiyor gibi...
Size sorum; ne yapayım?
Meslek yüksek okuluna gidip dgs ile mühendis olmaya mı çalışayım?
Yoksa kazanırsam öğretmenliğe mi gideyim ?
Sizce bu yıl kazananlara da mezun olduklarında mühendislik ünvanını verirler mi?
Yoksa teknik öğretmenlik mi verirler?
Bu sorularıma da cevap verirseniz çok sevinirim...
TEŞEKKÜRLER...

beni bundan 5 sene öncesine götürseler ve tercih şansım olsa. yüksekokul okuyup dgs ile müh. şansımı denerdim. başarılıysan ve kendine güvenin varsa kesinlikle yükseokul oku...

beni bundan 5 sene öncesine götürseler ve tercih şansım olsa. yüksekokul okuyup dgs ile müh. şansımı denerdim. başarılıysan ve kendine güvenin varsa kesinlikle yükseokul oku...

Önerinize uydum,yüksekokula gittim...Kocaeli Üniversitesi Gebze MYO Mekatronik bölümünü birincilikle bitirdim ve 2010 DGS ile İnönü Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği kazandım... Şükürler Olsun...

Önerinize uydum,yüksekokula gittim...Kocaeli Üniversitesi Gebze MYO Mekatronik bölümünü birincilikle bitirdim ve 2010 DGS ile İnönü Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği kazandım... Şükürler Olsun...

hayırlı olsun...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri