Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Eğitimi (Int. University of Sarajevo)

volcanoos hocam özel mesaj atacaktım sana atamadım ben de saraybosna ile ilgili istanbul ofislerini aradım kadın çıktı bana net cevaplar vermediler.bana ualaşbilirmisin orda okuyan tef birkaç soru soracağım.

Sayın Volcanoos,
Ben de özelden yazmak istedim ama ben de atamadım mesaj. Ayrıntıları öğrendiğin yeni gelişmeleri yazarsan çok sevinirim. Ben de senin gibi elektrik öğretmenliği mezunuyum, IUS'da mühendislik eğitimi almak istiyorum ama şuan için bu maddiyatı karşılamam mümkün değil. Ne yapmalı nasıl yapmalı özelden genelden bir şekilde yanıtlarsan sevinirim.

Sayın Volcanoos,
Ben de özelden yazmak istedim ama ben de atamadım mesaj. Ayrıntıları öğrendiğin yeni gelişmeleri yazarsan çok sevinirim. Ben de senin gibi elektrik öğretmenliği mezunuyum, IUS'da mühendislik eğitimi almak istiyorum ama şuan için bu maddiyatı karşılamam mümkün değil. Ne yapmalı nasıl yapmalı özelden genelden bir şekilde yanıtlarsan sevinirim.

bana özel msn adresi yolladı ama açık değil şartlar kolay ise gideceğim Ankara da ki Vakıf üniversiteleri gibi değildir umarım.Atılım yada Çankaya nın 4 yılda bitirenler çok az birde Meslek lisesi hocam bana kıbrısda fark dersleri alıp mühendis olabilirsin demişti bilgidi olan varmı bir arkadaş yazmış ben aradım 2 tanesi öyle bir geçiş bizde olmuyor dediler.

öncelikle inglizce bilginizin iyi olması gerekiyor. intermediate üstü olursa eğer 2 ay inglizce yaz okulundan sonra başlayabilirsiniz. inglizce yoksa 1 dönem veya yarım dönem inglizce hazırlık okumanız gerekecek. ielts sınavından 6 alarak direk kayıt da yaptırabilirsiniz. ielts toefl denginde bir sınav. inglizceyi hallettikten sonra 1 sene de bitirerek mühendis unvanı alabiliyoruz.

öncelikle inglizce bilginizin iyi olması gerekiyor. intermediate üstü olursa eğer 2 ay inglizce yaz okulundan sonra başlayabilirsiniz. inglizce yoksa 1 dönem veya yarım dönem inglizce hazırlık okumanız gerekecek. ielts sınavından 6 alarak direk kayıt da yaptırabilirsiniz. ielts toefl denginde bir sınav. inglizceyi hallettikten sonra 1 sene de bitirerek mühendis unvanı alabiliyoruz.

sen gittin mi hocam kayıtlımısın orda araştırma mı yapıyorsun

aksilik olmazsa pazartesi gidiyorum, pazartesi inglizce yaz okulu başlıyor...

aksilik olmazsa pazartesi gidiyorum, pazartesi inglizce yaz okulu başlıyor...

yapma ya ben de gidecektim pazartesi son gün mü hocam senin msn adresin bana yollağın mı bir ordan konuşalım senin ile mail attım cevap geldi

Merhaba
Evet, burdan sizin derslerinizin bir kısmı transfer edildikten sonra fark
dersleri alarak istediğiniz bölümden mühendislik diploması alabilirsiniz.
Bu konuda gerekli belgeler, internet sitemizde mevcut. Kaydınızı istanbul
ofimizden yapabilirsiniz.
İyi günler dileğiyle
Doç.Dr. Cevat Sarıoğlu
Müh. Fakül.
Dekan Vekili

Bastır parayı ,al mühendislik ünvanını.
Öğretmenine ,mühendisine iş olanağı yaratamayan yönetimler,garip yasalar çıkararak
insanları bir o yana bir bu yana koşturuyorlar.

sistem evet öyle baştan bozuk ilk 28 şubat mağdurlarındandım katsayı eşitsizliğinden kaynaklanıyor Gazi Endüstri meslek lisesli kalıpçılık bölümünden mezun oldum Türkiye de bir tek Gazi de var kalıpçılık öğretmenliği ilk girdiğim seneler mühendislik ile aynı puanla alıyordu.Giremedim Ostimde sanayide çalıştım 3 sene şansımı denedim gene olmadı 2 yıllık makina okudum bir işe yaramıyor DGS girdim tercihler yaparken mühendisliklerede zorunlu hazırlıklar var kalınca atılacaksın intibakları daha zor dediler öğretmenlik yazdık hadi okuyalım dedik ataması yok sanayide gene aynı iki yıllık okumuş muamelisi görüyoruz.Ben gidecem gibi ama volkan hocam ile bir türlü iletişim kuramadım.Neler yaptı ne gerekiyor.

Sayın Volcanoos,

Şimdiden hayırlı olsun diliyorum ve umarım darısı bizim başımıza olur. Senden ricam hem beni hem de diğer arkadaşları bilgilendirmen ebabında yaşadıklarını tüm detayları burda anlatırsan çok sewinirim çok yararlı olacaktır çünkü bu ülkede bizim için mühendislik şansı kalmamıştır.. Sende sürekli tekrar etmek zorunda kalıyosundur ama bildiğin gibi bizim içinde hayati bir önemi var bu mevzunun. Şimdiden teşekkürler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri