Bosch nofrost buzdolabı alt bölüm soğutmuyor.

kaan2142

Üye
Bosch nofrost dolabın alt bölümü soğutmuyor.Defalarca servis geldi termik değiştirdi , buzlanma var dedi buzdolabı 3 gün kapalı kaldı tekrar çalıştırıldı fakat herseferinde 1 kaç hafta sonra tekrar soğutmuyor.
Acaba su tahliye kanalı tıkanmış olabilirmi? Eğer tıkandıysa nasıl temizlerim servis çağır demeyin kompresörü değiştirelim diyorlar.Olursa olur olmazsa yeni dolap alıcam mecbur.
Dolabın arka kısmında su birikmesi gereken yerde su yok damlamada.
Teşekkürler şimdiden

Selamlar
Kontrol yapman gereken yerler
2 gun soyuducu elektrikden ayirmali Fuse,buz eritme timeri,bimetal,alt bolumle ust bolum arasinda olan klapan(acib kapaniyormu) onlari kontrol yapman lazim.Buzdolabin modelini yazarmisin..E-NR............/..

Bosch nofrost dolabın alt bölümü soğutmuyor.Defalarca servis geldi termik değiştirdi , buzlanma var dedi buzdolabı 3 gün kapalı kaldı tekrar çalıştırıldı fakat herseferinde 1 kaç hafta sonra tekrar soğutmuyor.
Acaba su tahliye kanalı tıkanmış olabilirmi? Eğer tıkandıysa nasıl temizlerim servis çağır demeyin kompresörü değiştirelim diyorlar.Olursa olur olmazsa yeni dolap alıcam mecbur.
Dolabın arka kısmında su birikmesi gereken yerde su yok damlamada.
Teşekkürler şimdiden

aynı sorun bende de var yanlız herşey normal ama fan alt bölüm kanalına soğuk hava üflemiyor kanal açık damper sağlam üst -33 ama alt 14

alt bölüm tavanındaki hava emiş kanalı buz ile tıkanmıştır.

servisi çağırdım beyni bozulmuş 250 tl bayıldım

konuyu geç gördüm arıza mainboard arızası umarım sorunun düzelmiştir.Eski mainde tamir edilir aslında ama servisler uğraşmıyor direk değiştir yapıyorlar.

buzdolabındaki sorun gitti sandım.Nisan ayında aynı sorun tekrar oldu.Servis geldi yine çözdürün tekrar çalıştırın kanalı tıkanmış biz açtık dediler.Şimdi bugün yine aynı sorun oldu bu sefer kanal tıkalı değilmiş alt taraf soğutmuyor, üst tarafta sorun yok.Yarın gelip gazına bakacaklarmış.
Dolabın gazı eksikse üst taraf nasıl soğutuyor dediğimde yüzüme bönbön baktı gitti.

konuyu geç gördüm arıza mainboard arızası umarım sorunun düzelmiştir.Eski mainde tamir edilir aslında ama servisler uğraşmıyor direk değiştir yapıyorlar.

Mainboard arızası ne demek.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Bendede aynı sorun var. Servis rezistans yanmış dediler.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

merhaba ürün modeli yazarsanız kesin ve net cevap yazabilirim.

bazi modellerde voltaj düşmesinden etkilenmekte
cıhaz defrost işemindeyken voltaj düşerse bloklanma yapar ve alt bölüm hava kanalı tıkandığından soğutmayı keser. fabrıka modele bağlı iyileştırme yapmakatadır. bu üretim tarihlerine kart resiztans ve sensör gibi parçalar aynı ande değişebilir. bunu için özel fabrika karantisi olup olmadığını sorgulatmanız gerekir

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri