Gaz Kaçağı

bademcık

Üye
Merhaba arkadaşlar, bende Vestel marka nofrost dolap var. 15 günlüğüne evde yoktuk şalterler inmiş ve buzluk mahvolmuş, et suları dolabın içine akmış ve çok kötü bir koku oluşmuş. Dolabın arkasında bir kutu var motorun üstünde, onun içine de pis sular birikmiş. O kutuyu alayım derken motordan yukarı doğru uzanan bir kör boru var bakır zannedersem, onu büktüm kutuyu çıkarmak için ancak doğrulturken delindi ve 1-2 saniye kadar gaz kaçtı, tekrar boruyu eğdim kaçak kesildi. Dolap çok koktuğu için şu an fişte değil kapakları açık havalanıyor. Acaba bu gaz kaçağı ciddi midir, dolabın çalışmasına sıkıntı verir mi? Bir de bu pis koku için ne tavsiye edersiniz, yetkili servis çağırsam işe yarar mı?
Teşekkürler

oncelikle egilen kirilan borudan kacak olup olmadigini kesin belirleyin sadece 1-2 saniye ile az bisey ciktiysa dolap genede calisir.
pislik icin ise dolabi banyoya sokun guzel bir kese atin kendisine gelsin temizlenip paklansin.
sonra dinlendirdikden sonra calistirin motorda anormal sesler gelirse hemen kapatin servise alo deyin.

oncelikle egilen kirilan borudan kacak olup olmadigini kesin belirleyin sadece 1-2 saniye ile az bisey ciktiysa dolap genede calisir.
pislik icin ise dolabi banyoya sokun guzel bir kese atin kendisine gelsin temizlenip paklansin.
sonra dinlendirdikden sonra calistirin motorda anormal sesler gelirse hemen kapatin servise alo deyin.

Buzluğun içini iyice sildik çıkan parçaları da çıkarıp iyice yıkadık. Ancak üfleme kanallarına pis su akmış bu kanalların temizlenmesi mümkün mü? Kanallara sirkeli su filan bassak sıkıntı çıkarır mı?

arkadaşım sen boruyu kırmışın sana mesaj yazan arkadaşa bakma servis yada tamirci çağır yoksa motoru yakarsın o borunun kaynatılması gerekiyor. hayret

"1-2 saniye kadar gaz kaçtı, tekrar boruyu eğdim kaçak kesildi"
bu durumda buzdolabi %90 calisir hayret edecek bir bilgi degil
ama tabi kaynatilmasi cok dogrudur ve yapilmasi gerekir.

"1-2 saniye kadar gaz kaçtı, tekrar boruyu eğdim kaçak kesildi"
bu durumda buzdolabi %90 calisir hayret edecek bir bilgi degil
ama tabi kaynatilmasi cok dogrudur ve yapilmasi gerekir.

Egypt kardeşim dediğin şekilde dolabı hava kanalları dahil bir güzel sirke-karbonat vs ile araba yıkar gibi yıkamayı düşünüyorum. Arkadaki motor üstünde bulunan tahliye borusunun giderini dışarı vererek suyu oradan tahliye ederek motoru korumayı planlıyorum. Kaynak konusunda da boruyu tekrar düzeltirsem kaynak yapana kadar gaz boşalacak, bu şekliyle kalsa ve eğik şekilde kaynatsam sorun çıkar mı? Cevaplar için teşekkürler...

borunun kirilan noktasindan once bakir boru ezme pensesi ile iyice eziniz. sonrasinda kaynatiniz.

bana göre eksik bilgi
çalışacagını herkes bilir ama çalıştırılmamalıdır değilmi

borunun kirilan noktasindan once bakir boru ezme pensesi ile iyice eziniz. sonrasinda kaynatiniz.

Dolabı iki gündür temizliyorduk dün akşam artık faaliyete soktuk. Koku bayağı azaldı çok şükür ancak randımanı biraz gitmiş gibi duruyor. Gaz bastırsak çözüm olur mu bir de gaz basmanın maliyeti ne kadar eder acaba bilginiz var mıdır? Hem şu delinen yere de kaynak yaptırırım. Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri