vestel arızası

murat.35

Üye
merhaba az önce foruma kayıt oldum derdim; dün vestel buz dolabımda ekranda sa yazısı çıktı el kitabında servis çağırın diyor, şikayet konularında gördüğümde ise bunun kompresör arızası olduğu yazılmış bu bana ne kadara malolur, içindeki herşey eriyip bozulmaya başladı, birde arada sırada arka taraftan çıt lama sesi geliyor.[ şuanda işsiz olduğumu da göz önüne almak zorundayım] yardımcı olursanız çok sevinirim.

arada duyduğunuz çıt lama sesi motor termik açma sesidir.motorunuz kalkış yapamıyor.ya motorunuz arızalı yada motorun kalkışını sağlayan ptc röle yada varsa motor kalkış kondansatörü arızalı motor değişimi 350-500tl arasına mal olur.ptc röle ile kondansatör 10-20tl arası adet fiyatı vardır.

çok teşekkür ederim arkadaşım çok sağol.bu ikinci vestel dolap benim ilkide ağır arıza çıkarmıştı değiştirdiler ( zorla) demekki bir daha vestel almıycaz.

çok teşekkür ederim arkadaşım çok sağol.bu ikinci vestel dolap benim ilkide ağır arıza çıkarmıştı değiştirdiler ( zorla) demekki bir daha vestel almıycaz.
İyi edersin diğerleri kul yapısı değil hiç bozulmayacak! Cihaz kaç seneliki kaç defa arıza verdi? İlk arızada mı bu yaftayı yapıştırıyorsunuz?
Arkadaş nedir bu "vestel kötü, vestel kaka" anlayışı bildiğiniz bi şey varsa tam yazın biz de bilelim! Forumda yakın zamanda başka konuda yine aynı anlayış vardı tek kelime cevap yok. 93 te tv aldık (ailem, bu marka) tabi ki de arızalandı ama hala çalışıyor 2. olarak.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri