Bosch buzdolabından su geliyor

serkan_48

Üye dümdüz üye
Arkadaşlar merhabalar..

Bosch KDV52 model deepfreeze model buzdolabım var. Sorun dolap çok güzel çalışıyor fakat önden bakınca dolabın sol köşesinden su damlıyor. Su sızdırıyor. bu su nerden gelir nasıl önlenir? bilginiz varmı hiç alakasız yerden su geliyor.

Aşağıdada dolabın resimleri var 2 tane 2. resimde suyun geldiği yeri işaretledim. yardımlarınızı rica ediyorum.
buzdolabi1.jpg buzdolabi2.jpg

yalıtım tabakasına yukarıdan sızma vardır su akar yolunu bulur misali buzluğu iyice kontrol atmekte fayda vardır

alt bölme karşı duvarın altında su tahliye deliği var. tıkanmıştır. şiş ince tornavida ile temizleyiniz. suyun delikten arkaya buharlaştırma kabına gitmesi lazım

alt bölme karşı duvarın altında su tahliye deliği var. tıkanmıştır. şiş ince tornavida ile temizleyiniz. suyun delikten arkaya buharlaştırma kabına gitmesi lazım

Deliği kontrol ettim ama delik açık.. duvardan akan su içerdeki en alttaki çekmeceli kısma sızmıyor oralar kuru..

su içerden biyerden geliyordur inceleyip nerelerden süzüldüğünü bulmanız gerekiyor. derin dondurucu buzdolabı ise (no frost değil yani) alt bölme karşı duvardan başka yerden su gelemez

Evet derin dondurucu no frost değil biraz daha inceleyeyim. Ayrıca dolabın alt kısım arka duvarının donması normalmidir. bazen donuyor orda yoğuşan damlalar.

Çift kapılı buzdolabı arkasıdan süzülen sular ortada toplanıp oradan da kompresör üzerindeki kaba akar ve burada buharlaşır kap içinde su var mı bir bakın. gidere buz parçası düşüp tıkıyor olabilir.

Bende de olmustu arcelik marka buzdolabim dondurucu bolmesi buzlaniyor ve dolabin icine alt bolumlere su akiyordu dondurucu bolumunden. Seninki disari akmis. Sorun dondurucu bolmesindeki plastigin altinda aluminyum folyo gibi birseye sarili kalin kabloya benzeyen bir isitici varmis o yanmis. Garangiden degistiirdiler duzeldi ama 2-3 gun magdur olduk servis geldi bakti fisi cekik durmasini soyledi buzlar erisin diyeymis.

acme gönderdi

Bende de olmustu arcelik marka buzdolabim dondurucu bolmesi buzlaniyor ve dolabin icine alt bolumlere su akiyordu dondurucu bolumunden. Seninki disari akmis. Sorun dondurucu bolmesindeki plastigin altinda aluminyum folyo gibi birseye sarili kalin kabloya benzeyen bir isitici varmis o yanmis. Garangiden degistiirdiler duzeldi ama 2-3 gun magdur olduk servis geldi bakti fisi cekik durmasini soyledi buzlar erisin diyeymis.

acme gönderdi

sizin ürün no-frost muş ve tahliye kanal ısıtıcısını değiştirmişler. Arkadaşın ürünü derin dondurucu sistem farklı

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri