arçelik 5086 arıza

bolhocali

Üye
Merhabalar, Arçelik 5086 NF buzdolabımız var ancak bu gün yetkili servisi çağırdım, şöyle diyor;
Hocam bu buzdolabının yerine yenisini alın. bu artık randıman sağlamaz. güç kartı arızası var diyor. bunu da değiştirmemiz için hem alt (güç kartı) hem üst kart değişmesi lazım birde motorun değişmesi lazım. bunlarım tamamıda 600 tl çivarındadır. diyor. Buzdolabının girişine amper ölçer cihaz taktı normal olarak 0,005A çalışıyor kompresör devreye girmek için ses çıkardığında bu değer yükseliyor ana 4-5 sn sonra kompresör çalışmayınca tekrar eski dumuna geri geliyor.

Şikayetimiz şöyleydi:
içeriye hava üfleme yapan kısım çalışıyor, arkada komoresörün yanındaki pervane çalışıyor, kompresör de 10-15 dk bir çalışmaya çalışıyor ama bir türlü devreye girip çalışmıyor.

Ne yapmam konusunda yardımcı olabilirseniz memnun olurum. teşekkürler...

Sizin ürün VCC dediğimiz ürün. yani değişken devirle çalışan bir embraco marka VCC model kompresör var. bu kompresörün özelliği değişken devirde ihtiyaca göre güç harcaması. bu da büyük tasarruf sağlıyor. ancak ürün demode ürün sınıfına girdiği için arçelik bu ürün artık elektronik kartları ( güç kartı ve vcc kart) temin edemiyor. kartların herhangi birinde veya kompresörde sorun var ise iki kart yerine tek kart ve kompresör değiştirerek çözüm buluyor. ancak yerine kara düzen kompresör takılıyor. ve sizin ürün normal bir no frost olarak işlev yapıyor. bu tür durumlarda ürünü detaylı inceleyerek biz sorunu çözüyoruz. kart arızalırını da tamir etmek mümkün ancak adamını bulmak gerekli. hangi şehirde ikamet ediyor sunuz?

motor_embraco_vcc3_img_vcc02_g.jpg

Van'da ikamet ediyorum. maalesef burada tamir ettirmek biraz zor. isterseniz hem alt hemde üst kartı çkarıp tamir ettirebileceğim bir yer varsa oraya kargo ile gönderebilirim. Ama Van'da bu kartları yaptırmam imkansız. Buzdolabının kendi stok kodu: 7201420180 5086 VNF Plus olarak geçiyor.
Servisden en sonunda kartlar ve kompresörün stok kodlarını aldım. Aşağıda Buzdolabının kompresörünün resmi mevcut.
4321070385/4322520185/4330440185 olarak bana stok kodunu verdiler ama bilmiyorum nasıl olacak.
Teşekkürler..

Ekli dosyalar

• Kompresör.jpg
    Kompresör.jpg
    26.6 KB · Görüntüleme: 141
Son düzenleme:
hocam merhaba aynı problem benim buzdolabındada var modeli falan aynı kart tamirini yaptığınızı yazmışsınız kocaelinde ikametim size nasıl ulaşalım

benim de dolabım sogutmuyordu 2 arçelik servisi geldi kartı motor degişecegini söyledi ben biraz arştırdım ankara oran sitesinde servis var ordaki ustaların işlerinde iyi oldunu söylediler tafsiye üzerine onları aradım aynı motorun kapasitesinde bana söyledigi abi digeri 0.80 amper güç harçar takımız motorda aynı gazla çalışıyor bu da 0.90 yada 1.00 amper ceker dedi sadece motor degiştirdi kart felan degiştirmedi dolabımda 4 aydır çalışıyor bi sıkıntı görmedim allah razı olsun

Son düzenleme:
Arkadaşlar benim buzdolabım da aynı arızayı verdi. Ancak kompresörden hiçbir ses gelmiyor. Servis komple sistemin değişmesi gerek dedi. 600 Tl de fiyat biçti. Motorun üstündeki kartı söktüm. Hiçbir yanık felan göremedim. Acaba arızanın kompresörden mi yoksa karttan mı olduğunu nasıl anlarım? Arıza yukarda bahsedilenin tamamen aynısı.

Sizin ürün VCC dediğimiz ürün. yani değişken devirle çalışan bir embraco marka VCC model kompresör var. bu kompresörün özelliği değişken devirde ihtiyaca göre güç harcaması. bu da büyük tasarruf sağlıyor. ancak ürün demode ürün sınıfına girdiği için arçelik bu ürün artık elektronik kartları ( güç kartı ve vcc kart) temin edemiyor. kartların herhangi birinde veya kompresörde sorun var ise iki kart yerine tek kart ve kompresör değiştirerek çözüm buluyor. ancak yerine kara düzen kompresör takılıyor. ve sizin ürün normal bir no frost olarak işlev yapıyor. bu tür durumlarda ürünü detaylı inceleyerek biz sorunu çözüyoruz. kart arızalırını da tamir etmek mümkün ancak adamını bulmak gerekli. hangi şehirde ikamet ediyor sunuz?

Ekli dosyayı görüntüle 11616
ankarada yaşıyorum çözüm kimde

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri