aeg nofrost timer arızalı

ıstanaz

Üye
arkadaşlar aeg nofrst buzdolabı mekanik timer arızalı fabrika bu tip arızalar için elektronik timer üretmiş ama ben bulamadım mekanik timer taksam sorun olurmu. yada arçelik nofrost elektronik timerı taksam uyum sağlarmı çalışma sistemleri farklı mı

Öncelikle kablolarını sökmeden farklı açılardan fotograf çekmeni tavsiye ederim yada kablo renk ve timer üzerindeki numaraları not etmen daha sonra çok işine yarayacaktır.Bu işlemi yaptıktan sonra arızalı timeri alıp beyaz eşya parça satan biryerden yenisiyle değiştirin.Başka sorunu yoksa çalışmaması için bir neden kalmaz.Kolaygelsin.

arkadaşlar aeg nofrst buzdolabı mekanik timer arızalı fabrika bu tip arızalar için elektronik timer üretmiş ama ben bulamadım mekanik timer taksam sorun olurmu. yada arçelik nofrost elektronik timerı taksam uyum sağlarmı çalışma sistemleri farklı mı[/QUOTE
Hiçbir sorun olmaz. Buzdolabı "timer"ları genel olarak birbirinin aynıdır. Zaman aralıkları farklı olabilir, kimisi defrosa 6 saatte, kimisi 8 saatte geçer. Toplam dört uç vardır, üçü yan yana biri ayrı. Ayrı olan nötr ucudur onu dikkate almayınız. Diğer 3 tanesinin ortasında ki uca avometrenin bir ucunu değdirip kontrol edersiniz yanında ki hangi uçla arasında devre varsa o uç motoru besliyordur. Timer'ı çevirmeye başlarsınız, sert bir tıklama sesi geldiğinde devreyi tamamlayan uç ise rezistansları besliyordur. Söktüğünüz "timer" da kablo girişlerini kontrol edip, yenisini buna göre ayarlarsınız.

mekanık tımer bulursun elektornıkte var ama ucları sıkıntı yaratır belkıde tımer degılde termostobun arızalı oda tımerı calıstırmaz takılı kalır tımer bulmak ıstersen yapman gereken su google bırol sogutma yaz orda var yada fatıh sogutma yaz ordan ıste soyledıım yerlerde bulursun elektonık kartlı tımerda sıkıntı yasaya bılırsın cunku aegnın rezıztans ohm farklı dıgerlerıne gore yuksek oda kısa surede elektornık kartlı tımerı bozar en ıyısı mekanık

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri