Arıston tropıcal buzdalabı altkısmı soğutmuyor

Arıston tropıcal buzdalabı altkısmı soğutmuyor ne yapabilirim

kılcal boru tıkanması,gaz kaçağı,gövde delinmesi,gibi sorunların sıklıkla yaşandığı bir buzdolabına sahipsiniz.
servis çağırıp kontrol ettirmeniz lazım.sizin müdahale edebileceğiniz bir dolap değil.kendinizin yapabileceği tek şey kapı lastiklerinden içeri hava alıp almadığını kontrol etmektir

Ben kısaca oalayı size özetleyeyim dolap bifiil 24 saat çalışıyor üst kısım (dondurucu )kısmı gayet güzel çalışıyor alt kısımda belirli bir sogukluk var üst rafın oldugu kısımda belirli bir bögede 10/15 cm'lik bir alanda buztutmuş durumda kapı fitillerine bakınca yamulmuş veya açık kalan bir yer yok gibi gözüküyor dışardan dolabın gövdesine dokununca bayabir soguk oldugunu hissediyorum şimdi bu durumda kılcal borulara nasıl müdahale debilirim veya gaz kacağı olduğunu nasıl anlaya bilirim acaba Tşk. kolay gelsin

Ben kısaca oalayı size özetleyeyim dolap bifiil 24 saat çalışıyor üst kısım (dondurucu )kısmı gayet güzel çalışıyor alt kısımda belirli bir sogukluk var üst rafın oldugu kısımda belirli bir bögede 10/15 cm'lik bir alanda buztutmuş durumda kapı fitillerine bakınca yamulmuş veya açık kalan bir yer yok gibi gözüküyor dışardan dolabın gövdesine dokununca bayabir soguk oldugunu hissediyorum şimdi bu durumda kılcal borulara nasıl müdahale debilirim veya gaz kacağı olduğunu nasıl anlaya bilirim acaba Tşk. kolay gelsin
Dolabın sürekli çalışması ve alt kısımda 10-15 cm lik alanın buz tutması, büyük bir ihtimalle gaz eksikliğinin olduğunu gösteriyor. Servis borusunun ve basınç borusunun kesilerek motor basıncının ölçülmesi, eğer basınçta sorun yoksa gaz kaçağının aranması yoluna gidilmelidir. Forumda arama yaparak, motor basıncının ve gaz kaçaklarının nasıl tespit edileceğini bulabilirsiniz.

Eski bir teknısyen olarak söylüyorum bu işi yapmıyorum ama ariston servisiyken yenı kurdugumuz ne vasa 2 hafta mutlaka arızaya gidiyoduk içinizi karatmayım ama ariston philco indesitten uzak durun hepsi aynı üründür bilginize

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri