İndesit marka derindonduruculu buz dolabım sogutmuyor.

İyi akşamlar. Bu işlerden pek anlamadıgım aşikar gecen sene gaz alt tarafı sogutmuyor diyerek cagırdıgımız usta motorun sagındaki iki tane boruyu değiştirerek kaynalklamıştı ve ardından direk gaz basmıştı. İlk başlarda pek bi sorun yoktu gün geçtikçe verimi azaltı soğutmamaya başladı artık hiç randuman alamaz hale geldik. Biraz araştırdığım kadarıyla hiç bi vakumlama işlemi yapmadı gazı basarken direk basmıştı gazı. Şimdi tekrar bi servis cagırdık geldi baktı ardından motorun solda bulunan borulardan birisini kesti gaz olup olmadıgı bakacaktı bi 10 15 snlik gaz çıktı gazı boşalttı. ardından bakımsız kaldıgını filtrelerini değiştirecegini içine yağ basmış olabilecegini yagını temizleyecegini kılcal boruların tıkanmış oldugunu onları temizlemesi gerektigini söyledi onları temizledikten sonra 7 8 yıl sizi götürür bi sıkıntı çıkartma ağbeyy diyerek 300 tl dedigi fiyatı sonra 240 liraya düştü ben tabi pek güvenmedim haliyle kabul etmemiz halinde servise götürüp orada bilgisayarlı test cihazına sokacaklarını işleri halletmelerinin bi gün alacagını ertesi gün geri teslim edeceklerini söyledi ve bu işlem için1 yıl garanti verdi tabi pek samimi gelmediği için istemedim gönderdim. başka bi usta geldi oda borunu neden kırık oldugunu sordu durumu biraz anlattım oda öyle bişi olmaz kılcal borulardan tıkanıklıgı burada anlarız varsa oyle birşey belli olur yağ basması kolay kolay olmaz gibisinden konuştu gaz basayım isterseniz 100 tlye dedi peki gaz kaçağı varsa içeriden gaz kaçırıyorsa napacagız diye sordugumda da ağğbey yapacak birşey yok öyle birşey olursa bu işin garantisi olmaz ben gazı basar giderim hesabında bi konuşma yaptı yani içerde bi sıkıntı varsa ben karışmam gibisinden konuştu anlıyacağınız bu usta da farklı konuştu. şimdi soracagım şey birinci ustanın bana vermiş oldugu fiyat sizce normal bi fiyatmıdır 300 tl yoksa fahiş bi uygulama mı yapıyor anlayamadım zaten bu dolaptan illallah ettim :S yaptırsak sizce randuman alırmıyız. Üst tarafda nispeten sogutuyor alt tarafda sogutma gibi bi emare yok denecek kadar az bi motorun üzerinde bulunan su toplama kabına onceden su damlardı şimdi herhangi bi damlamada yok. Ben bunu yaptırayım mı yoksa başka bi dolap mı almalıyım dolabın modelini yazan etiket silinmiş ama resmini buldum işe yarar mı bilmem lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim

sayın arkadaşım benim arçeliktede seninkinin aynı sorun var servis sistemin içinde kaçak var dedi garantisi olmadan gaz basarız şansa kalmış dedi sen arızanı yaptırdınmı ..yaptırdıysan sorun neydi .açıklayıcı bilgi paylaşımında bulunurmusun.

Kondanser oksitlenip delinmişse o dolabı yaptırmanızı önermem.
her hangi bir borunun oksitlenmesi,delinmesi bir çok noktada oksitlenmenin hat safhada olduğunun işaretidir.Bu tamirden kısa süre sonra başka başka bölgelerde de delikler oluşacaktır.Dolabınız ekonomik ömrünü tamamlamış.

Kondanser oksitlenip delinmişse o dolabı yaptırmanızı önermem.
her hangi bir borunun oksitlenmesi,delinmesi bir çok noktada oksitlenmenin hat safhada olduğunun işaretidir.Bu tamirden kısa süre sonra başka başka bölgelerde de delikler oluşacaktır.Dolabınız ekonomik ömrünü tamamlamış.
ustam dediğiniz gibi bende sizin gibi düşünüyorum ayrıca dedikleri değişimler cok farklı birşeymiş gibi anlatması beni kıllandırdı. 300 tl istemesi de cabası yani .vazgeçtim bende şimdi tanıdık bi usta bulduk bu işle ugrasan anlattıkları şeylerin 300 tl tutmasının imkansız oldugunu milleti bu şekilde kandırıldıgından bahsetti filtre ve kılcal boru değişimi gaz basımına 300 tl alınamayacagından bahsetti. Şu an itibariyle tekrar gaz bastırdık dolaba artık bakalım tıkanma durumu olmadıgını düşündüğünü söyledi . Sizce tıkanma olsa komple sogutmayı kesmez mi buz dolabı ? tıkanma varsa tousand ile temizleyeceğini söyledi bunun ileride belli olacagından bahsetti. anlamadıgım şu vakunmlama olayını bu gelen ustada yapmadı ve kaçağın olsa kaynak yaparken belli olacagından bahsetti. şuanlık sanırım geçiçi bir çözüm olan 60 tll ye gaz bastırarak çözdük bundan once gelen 300 ve 100 tl isteyenlere nazaran bi çözüm oldu bakalım nasıl olacak. dolapdaki kurban etleri bozulacagını düşündügümüz için boyle bi yola başvurduk malum etin kilosu pahalı :D

sayın arkadaşım benim arçeliktede seninkinin aynı sorun var servis sistemin içinde kaçak var dedi garantisi olmadan gaz basarız şansa kalmış dedi sen arızanı yaptırdınmı ..yaptırdıysan sorun neydi .açıklayıcı bilgi paylaşımında bulunurmusun.
şimdi filtre ve kılcal boruyu değiştirip tekrar gaz bastırdık 60 tl lik bi masraf oldu ben memur oldugum için giderkene atacagım bırakacagım bi buzdolabı bu o yüzden böyle sanırım geçiçi bi çözüm oldu gelen ustada iç tarafda gaz kaçagı varsa uğraşmanın değmez oldugunu yeni bi buz dolabı almamı tavsiye etti. Sana kaç lira fiyat istediler abi peki ?

Sistemin içinde kaçak olduğu tespiti doğru ise, tamiri mümkün değildir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri