buzdolabı patlaması

bende ilk defa duydum markası nedir

R600 kullanılmışsa ve gaz kaçağı olmuşsa patlar. Belki kartın olduğu bölümle irtibatı olan bir bölgede sızıntı olmuş ve elk.sel arktan dolayı patlama oluşmuş olabilir.

sizin nf de r-134 gaz var o gaz kendi kendine asla patlama yapmaz zaten gaz miktarı 160 gr. kart patlamıştır.

Eğer sistemde R600(yanıcı gaz) mevcut ise üstüne üstlük sistemde gaz kacagı oluştuysa ufak bi kıvılcımda mokoko veya sistem tıkandıysa basınctan dolayıda yapabilir.

arkadaşi noftros dolap defroza gectıgı sırada yanı buz erıtmeye gectıgınde bı ısı algılayıcı bı termık vardır bu parcaarzalandıgı zaman buz erıtıcı rezıstanlar fazla ısıtırsa ısınan freon gazıda asırı ısınır ve patlama meydana gelır tecrubelerıyım cunku bu ışte basıma geldı ....

Buna önlem olarak ilk önce bi-metal termostat , emniyet için de termal devre kesici vardır. ikisinin de arıza yapması zor gibi

Buzdplabı neden patlar
bugün haberlerde buzdolabı patladı evde yangın çıktı diye okuyunca merak ettim . R600(yanıcı gaz) ise neden buzdolaplarına konur. başka bir gaz r-134 gibi konulamazmı.

Buzdplabı neden patlar
bugün haberlerde buzdolabı patladı evde yangın çıktı diye okuyunca merak ettim . R600(yanıcı gaz) ise neden buzdolaplarına konur. başka bir gaz r-134 gibi konulamazmı.
ah be @hserdar usta yakıştı mı? tam tamına üzerinden 11 yıl 4 ay 22 gün geçmiş ölü bir konuya...

ah be @hserdar usta yakıştı mı? tam tamına üzerinden 11 yıl 4 ay 22 gün geçmiş ölü bir konuya...
çok haklısın ama halen insanımız ben herşeyi bilirim düşüncesi ile herşeyi tamir edebilirim zihniyeti ile davranıp ölüme davetiye çıkarmaya devam etmeseler bende bunu hortlatmazdım. ben küçük yaşta kendi oyuncagımı yapmaya başlamış biri olarak gerektigi zaman elektrik elektronik gibi meslek kurslarına katılıp kendimi geliştirmiş olmama ragmen nerede duracagımı bilirim ama eleman eline penseyi yankeskiyi kontrol kalemini ele geçirince büyük usta oluyor . sonrası malum gazete haberlerine konu oluyorlar. bu forumda yetenekli kaliteli arkadasları gördügüm için kayıtlara geçsin insanlar bilgilensin diye başlattıgım konuya bilimsel yaklaşım ile çözümler üretmesini arzu ettim. yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri