ariston buzdolabı defrost arızası elektronik kart arızası

bakımcıı

Uzman Üye
ustam s.a.

ariston nofrost buzdolabında defrost ve tava rezistansı, termal devre kesici sağlam ben kontrol kartından defrost sırasında rezistansa elektrik gitmediğini tesbit ettim.bu kartta neresinde arıza olabilir.temel devre elemanlarını ölçtüm bir sıkıntı göremedim.bu dolap konusunda tecrübeli arkadaşlar var ise yorum bekliyorum.

merhaba,
muhtemelen ana karttaki eeprom çalışma zaman aralığı ve defrost zamanı bilgigisini göndermediğinden ısıtıcıları besleyen triyaka besleme göndermiyor yada aradaki devre elemanlarından birisi bunu geçirmiyor olabilir.soğutucu eğer yeterli soğutmayı yakalayıp duruyorsa kontrol sistemi çalışıyor sadece defrost kontrol gurubu eksik iş yapıyor demektir.zamanı elektronik timer saydığından dolayıda görsel olarak test şansı yok.Bu konuda Ali ustamızdan (İzmir) yardım alabilirsiniz.isterseniz size irtibat numaralarını veririm kartı ona yollarsınız çözülür..

kolay gelsin

Selamualeyküm hocam benimde bir sorum var yardımcı olursan sevinirim resimdeki kartın soldakinin üzerinde 5 bacaklı entegrenin adı lazımdı bana bendeki nin üzeri patlamış görünmüyor tesekkurederim

Sn. Bakımcıı kart üzerinde yapılan ölçüm yanıltır sağlıklı değil elemanın tek ayağı tr için 2 ayak çıkarılıp boşa alıp ölçün

merhaba,
muhtemelen ana karttaki eeprom çalışma zaman aralığı ve defrost zamanı bilgigisini göndermediğinden ısıtıcıları besleyen triyaka besleme göndermiyor yada aradaki devre elemanlarından birisi bunu geçirmiyor olabilir.soğutucu eğer yeterli soğutmayı yakalayıp duruyorsa kontrol sistemi çalışıyor sadece defrost kontrol gurubu eksik iş yapıyor demektir.zamanı elektronik timer saydığından dolayıda görsel olarak test şansı yok.Bu konuda Ali ustamızdan (İzmir) yardım alabilirsiniz.isterseniz size irtibat numaralarını veririm kartı ona yollarsınız çözülür..

kolay gelsin
Ali usta ariston MTB 4558 NF (TK) nofros buzdolabım tamamen çalışmıyor ne yapabilirim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim izmir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri