Tek kapı buzdolabı termik açıyor...

ersagun40

Üye
Tek kapılı buzdolabımın motoru arızalandı. Motoru söküp, yerine sebil motoru bağladım ve terazim olmadığı için dönüş borusunu izleyerek tabiri caizse Allah'a emanet gazladım. Motor değişimini mart veya nisan ayında yaptım. Denedim gayet güzel soğuttu. Dolabı tekrar haziran ayında kullanmak için çalıştırdığımda, üst bölme yaklaşık 0 C olduğunda motor devreden çıktı, termik açtı. Motoru elimle kontrol ettim, aşırı ısınmış. 5 dakikada bir devreye girip çıkıyor. Kondanserin yaklaşık üstten 3 sırası sıcak, aşağı kısım ısınmıyor. Acaba verdiğim gaz miktarı ile motorun ısınıp termik açmasının alakası var mıdır. Gaz ilavesi mi yapayım, yoksa önce motoru soğutmak için bir fan mı bağlayayım. (Motorun olması gerekenden küçük olduğunu biliyorum, ama daha önce yaptıklarımda sorun yaşamamıştım) .

taktığınız motor muhtemelen 1/10 - 65 k.cal gücünde . taktığınız motorda güç ve kalori düşüklüğünden dolayı sıkıntı çıkarmıştır. daha önce taktığınız motor 1/8 - 80 kalorilik olabilir. bu motorlar kurtarıyor ancak 1/10 ise pek mümkün değil

cıhazın üzerinden sökülen motorun aynı değerde olması gerekir.Birçok kez şahit olduğum durum ;ucuza kapatmak isterken iki sefer işçilik ve yeni motor takınca herşey düzeliyor.Her işin ve işçiliğin hakkını vermek gerekiyor.Bunun nekadar erken farkına varılırsa okadar erken kar ediliyor.Kolaygelsin

taktığınız motor muhtemelen 1/10 - 65 k.cal gücünde . taktığınız motorda güç ve kalori düşüklüğünden dolayı sıkıntı çıkarmıştır. daha önce taktığınız motor 1/8 - 80 kalorilik olabilir. bu motorlar kurtarıyor ancak 1/10 ise pek mümkün değil
Ustam başka bir sebil motoru taktım, buzluk kısmı -18 dereceyi gördü. Motorların üzerinde büyüklüğü ile ilgili herhangi bir ibare yok. Muhtemelen dediğiniz sorundan kaynaklıydı. Sağolun.

Kompresör Zaten Aşırı Isınırsa termik Açar. Arkadaşımızın Dediği Gibi Gücü Yetmediği İçin Zorlanmıştır. Gazı Kaçırıp Yeniden Gaz mı Bastınız ? Vakum Yaptınız mı ?

Yarım saat vakum yaptım, sonra yeniden gazladım. Harici olarak bir de fan motoru bağladım, sonuç olumsuz. En sonunda motoru başka bir sebil motoruyla değiştirdim, normale döndü.

ekovat güç kalorileri üzerlerinde yazmıyor ancak google dan modeli yazarak güç kalori araştırması yapabilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri