Ev Kuracağım, Beyaz Eşya Tavsiyesi İstiyorum Ustalardan

Sayın ustalarım yakında evleneceğim inş. Tabi öncesinde bir ev kurma telaşı var bende ve bana
buzdolabı (ne çok küçük ne de büyük, Marka olarak hangi marka tasarruflu bir marka lazım, servis)
bulaşık mak (bunların programlıları 3-4-6 gibi olanlar varmış ne işe yarar, hangisi daha iyidir),
Çamaşır mak (Devir özelliği çok önemli mi? 600 devir düşünüyorum işimi görür mü? Dijital ekranlı olmasının bir avantajı varmıdır?)
Fırın (set üstü + davul fırın mı mü yoksa bildiğiniz elektrikli fırın mı tavsiye edersiniz?)

Tavsiyelerinizi bekliyorum...

Sayın abicim. Öncelikle Allah mutlu meut etsin diyorum. İnsallah bir ömür mutlu olursun. Vestel Buzdolabı hem ucuz hem de gerçekten servis yönünden,imalat yönünden kaliteli buluyorum. Memleketim olan Manisa'da üretimi yapılıyor ve bi çok arkadasım çalışıyor orada. Gerçekten maliyeti ucuz ve işini görecek kalitede. Vestel olmazsa beko üretim yapıyorsa bir bak .

Bulaşık makinasını bilmediğim için yorum yapmam saçma olur.

Çamasır makinası ise devir dediği dakika/kazanın dönmesi yani 1dk/600 devir... ucuz olmasını istersen orta devirlerden al ne çok ne de az devir olsun. 600 devir iyidir. kaç kg çamaşır alıyor bu çok önemli.. Çamaşır makinasını arçelik aldık biz eve 1 sene içinde 10 kere servis geldi. Her serisi böyle sorunlu olacak değil tabi ama beyaz eşya tamircilerine sorman gerekir. Bildiğim bu kadar. Diğerlerine yanıt veremedığim için üzgünüm. Allah tamamına erdirsin insallah.

Beyaz eşya her gün hatta her yıl alınmaz.En kötü durumda 8-10 senede bir defa alınır.Onun için en ucuz,en düşük devir en az program,en az kg olanları değil,bir üst modellerini alma imkanın olursa daha az başın arır.

samsung 60KSRSL ben bu modelden aldım yaklaşık 2 aylık bir araştırmadan sonra ve oldukça memnunum en güzel özelliği üst gözüde alt göz gibi kullanabilmen yani deepfrezi iptal edip normal dolap gibi kullanabiliyorsun fiyatıda ben 1500 tl ye almıştım şimdi ise hemen hemen aynı internetten alırsan 200 300 aşağısına bulabilirsin elektrik tüketimi çok mükemmel A+. işçilik bayağı kaliteli

bulaşık makinası ise sana siemens yada samsung u önerebilirim 2 programlı alman yeterli bende 3 programlısı var ama 3. programı hiç kullanmadık gerek yok çünkü boşuna fazla para verme programlar süreyi ve su derecesini yükseltmek için kullanılıyor bence gereksiz 2 programlıda 45 ve 60 derece var oda zaten sana yeter

çamaşır makinesi ise sana tavsiyem arçelik ve gene samsungtur devir olarak 600 devir yeterlidir ama kapasite olarak mutlaka 7kg olanını al bence. Çağımız elektronik çağı oyüzden elektronik olanından alman daha iyi olur çalışma süresini görmeni nekadar sürede yıkayacağını hangi sıralamayı yapacagını vede önceden ayarladığın bir saatde çalışmasını sağlamana yardımcı olur.

fırına gelirsek eğer ev kendininse hiç düşünmeden ankastre fırını öneririm set üstü ocak vede davlumbaz ama kiraysa uyduruk bir set üstü ocak vede şu annelerimizin eskiden kullandığı börekçi diye tabir edilen fırınlardan alabilirsin nedeni ise ilerde ev aldığınızda (İNŞAALLAH) bunlar işinize yaramayacak eskiciye yada eşe dosta vereceksiniz o yüzden fazla pahalısını almayın ama dediğim gibi ev kendinizin ise mutlaka ankastre set marka olarak ta bence en iyisi bosh umarım yardımım dokunmuştur sormak istediğiniz olursa sorabilirsiniz. Şimdiden Allah mesut etsin bir yastıkta kocatsın

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Temennileriniz için Allah razı olsun.

Sayın ustalarım yakında evleneceğim inş. Tabi öncesinde bir ev kurma telaşı var bende ve bana
buzdolabı (ne çok küçük ne de büyük, Marka olarak hangi marka tasarruflu bir marka lazım, servis)
bulaşık mak (bunların programlıları 3-4-6 gibi olanlar varmış ne işe yarar, hangisi daha iyidir),
Çamaşır mak (Devir özelliği çok önemli mi? 600 devir düşünüyorum işimi görür mü? Dijital ekranlı olmasının bir avantajı varmıdır?)
Fırın (set üstü + davul fırın mı mü yoksa bildiğiniz elektrikli fırın mı tavsiye edersiniz?)

Tavsiyelerinizi bekliyorum...

Evvela Allah tamamına erdirsin diyerek başlayalım. Çok yüksek bir gelir ve sabır sahibi değilseniz, buzdolabını kesinlikle no-frost almayın. Normal derin donduruculu alın. Çamaşır makinasında 600-800 devir işinizi görmekle beraber, makinada ne özellikler istediğinizi bilin. Mesela, kaç kiloluk, su da bekletme özelliği olsun mu, başlatma geciktirme vb özellikler olsun mu gibi... Çamaşır makinasının dijital ekranlı olmasının tek avantajı, kalan süreyi göstermesi ve yapılan işi bildirmesidir. Dijital ekran çocukların çok ilgisini çekip, ellerine geçirdikleri şeyi makinanın ekranına patlatmalarına sebep oluyor bilginize :) misafir çocuklarına dikkat !!! :) Bulaşık makinasında ki programlara gelince, her makinada en az 3 program var zaten. Hafif kirli, bardaklar, yoğun kirli ya da ön yıkama (ıslatıp bekletme) gibi... Hiç fark etmez hangisi ucuzsa onu alın. Burda dikkat edeceğiniz asıl mevzu, alacağınız eşyaların markalarının servis güvencesi. Gerisi hikaye

benim emektar 15 yıllık çamaşır makinesi de yakın zamanda sos verecek.Ben çamaşır makinesinde LG veya Samsung almayı düşünüyorum

bosch tavsiye ederim. evde 2 tane buzdolabı var. biri bosh biri arçelik. ikside aynı zamanda alındı sayılır. bosch dan çıt çıkmazken arçelik traktör gibi ses yapıyor. çamaşır bulaşık makineleri de yine bosch marka kombi de keza öyle şimdiye kadar hiç bir sorun çıkmadı 5 senedir kullanıyoruz.

buzdolabına biraz fazla para ayırırım derseniz size Siemens KG58EAW30N modelini tavsiye ederim. enerji tüketimi oldukça makul seviyede ve derin dondurucusu var. İç hacmide oldukça geniş. detaylı inceleme içinde BOSCH KGE58AW30N A++ Kombi Buzdolabı İncelemesi linkinden faydalanabilirsiniz. Ben şahsen dolaptan oldukça memnun.

Evvela Allah tamamına erdirsin diyerek başlayalım. Çok yüksek bir gelir ve sabır sahibi değilseniz, buzdolabını kesinlikle no-frost almayın. Normal derin donduruculu alın. Çamaşır makinasında 600-800 devir işinizi görmekle beraber, makinada ne özellikler istediğinizi bilin. Mesela, kaç kiloluk, su da bekletme özelliği olsun mu, başlatma geciktirme vb özellikler olsun mu gibi... Çamaşır makinasının dijital ekranlı olmasının tek avantajı, kalan süreyi göstermesi ve yapılan işi bildirmesidir. Dijital ekran çocukların çok ilgisini çekip, ellerine geçirdikleri şeyi makinanın ekranına patlatmalarına sebep oluyor bilginize :) misafir çocuklarına dikkat !!! :) Bulaşık makinasında ki programlara gelince, her makinada en az 3 program var zaten. Hafif kirli, bardaklar, yoğun kirli ya da ön yıkama (ıslatıp bekletme) gibi... Hiç fark etmez hangisi ucuzsa onu alın. Burda dikkat edeceğiniz asıl mevzu, alacağınız eşyaların markalarının servis güvencesi. Gerisi hikaye

Öncelikle allah bir ömür boyu mutlu etsin sizleri.Yukarıdaki öneriye dikkat etmeni tavsiye ederim.yapılan en kesin tespit.Marka yada model önermek yanlış olur.herkesin verimli kullandığı yada kullanamadığı ürünler farklı.memnuniyet dereceleride farklı.tek önem vereceğin konu servis güvencesi olsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri