5847 NF buzdolabım sürekli çalısıyor

06MasteR

Üye
herhangi bi uyarı ledi yanmıyor fakat sol tarafdaki - 18 ayarlı olan kısım dikine olan ledler sanki -24 de calısıyormus gibi full yanıyo. sogutuyoda ama motor hic susmuyor. gece fisini cekip taktım normal calısmaya basladı su saate kadar halen calısıyo motoru yakacak diye korkuyorum.

kusura bakma ama yeni üye olmussun bilerek mi söyledim yoksa mesajın dolsun diyemi arkadasım eger biliyorsan biraz açarmısın nasıl bi arıza olusmus olabilir anakartta

herhangi bi uyarı ledi yanmıyor fakat sol tarafdaki - 18 ayarlı olan kısım dikine olan ledler sanki -24 de calısıyormus gibi full yanıyo. sogutuyoda ama motor hic susmuyor. gece fisini cekip taktım normal calısmaya basladı su saate kadar halen calısıyo motoru yakacak diye korkuyorum.

sakin olun çalışma süresini kafaya takmayın. buzdolabını rahat bırakın sıcaktandır :)

usta takip ediyorum sürekli suan itabiri ile24 saati gecti calısması halen calısıyo sol daki full oldu hala calısıyornormalde -18 ayarlı

-18 ayarlı olduğu halde bahsettiğiniz gibi -24 e çıkması normal değil. teste girerek elektronik kartın dondurucu bölüm sıcaklığını sağlıklı okuyup okuyamadığını da görebilirsin. hızlı dondurma fonksyonu falan seçildi ise ürün sürekli çalışabilir. değişme yok ise kontrol kartını değiştirmen gerekebilir

usta aslında ben arcelik de bulasık makınası fab.calısıyorum ben bunu revizyonlu ürün olarak aldım. aldıktan 1 sene sonra displeyde bazı ledler sondu rakamlar duzgun cıkmıyor bu halde ben 3 sene kadar kulandım suanda dedıgınız ayarlara baktımbu kısımda motoru ve fanı ac kapa yapılıyo verdıgınız kodlarda hc hf gibi bazı kodlar gozukuyor bu kısımda sıcaklıklar derece olarak gostermıyor.

bu kontrol kartı ve displayin bana servisten maliyeti ne kadar olur bi rakam verebilirmisiniz

usta gecen gun servis geldi hic biseye dokunmadan fişi cekin ben pazartesi gelecem dedi gitti bu gun baska bi eleman gelmiş 6 adet parca getirmis bunları degıstırcem 140 lira dedi usta dedım hic biseye dokunmadan bu 6 parcanın arızalandıgını nasıl anladın ve bana giderken bunları degıstırcem bu kadar tutar dıye bısey demedın dedım neye dayanarak degıstırıyosun dedım abi haklısın diyor ben ustama soleyım o gelsın diyor bu kadar parcayı degıstırmesı normalmı usta ? bu parcalar evap kontrol kartı sensor falan

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri