arçelik 5220 nf arızası

bakımcıı

Uzman Üye
s.a.

ustalar bu modelde alt bölme tavanında hava ızgaralarından su damlaması mevcut bu arazanın nedeni nedir değişecek parçanın fiyatı ne kadardır.

ara bölme ve kanal ısıtıcısı değişecek (tek parça 15 tl)

ara bölme ve kanal ısıtıcısı değişecek (tek parça 15 tl)

ustam nasıl söküleceğinide tarif ederseniz dikkat etmem gereken bir şey varmı .kanal ısıtıcısını sökmek için evabı yukarı alıp sağa yatırmam gerekli peki ara bölme nasıl sökülüyor bu modelde daha gidip dolabı görmedim.böyle bir şikayet anlattılar sökmek zormudur.

ilk defa sökecek için elbet sordur. tahliye kanal ve ara bölme ısıtıcıları seri bağlı tek parça halindedir. yapıştığı yerden kaldırarak çıkartacaksınız. yapıştırmak için zeminleri iyice kurutmanız gerekir. arçelik ürünlerinden daha önce değiştirdiyseniz geneli hepsi aynı. değiştirmediyseniz mantığınıza güveniyorsanız değiştirirsiniz.

ara bölme ısıtıcısına ulaşmak için nerelerin sökülmesi gerekiyor.resim varsa elinizde iyi olur.

ara bölme ısıtıcısına ulaşmak için nerelerin sökülmesi gerekiyor

karşıdaki evap kapağını söküyorsunuz. daha sonra evapa ulaşıp evapı sağa doğru yavaşça borusunu kırdırmadan eğdirin. daha sonra evapın alt taban yüzeyinde tahliye kanal ısıtıcısı var. bunu söküp çıkartın. birde iki bölme arasında tahliye kanal ağzında ara bölme ısıtıcısı var o da sıkı yapışmış bi şekilde dir. içinde eski yapışkanlar kalmıyacak şekilde tamamen çıkartın. elin çalışması biraz zor olan kısım ancak el tecrübesi ile sökülüp takılabiliyor. ilk kez değiştiren birisi çok zorlanır.

karşıdaki evap kapağını söküyorsunuz. daha sonra evapa ulaşıp evapı sağa doğru yavaşça borusunu kırdırmadan eğdirin. daha sonra evapın alt taban yüzeyinde tahliye kanal ısıtıcısı var. bunu söküp çıkartın. birde iki bölme arasında tahliye kanal ağzında ara bölme ısıtıcısı var o da sıkı yapışmış bi şekilde dir. içinde eski yapışkanlar kalmıyacak şekilde tamamen çıkartın. elin çalışması biraz zor olan kısım ancak el tecrübesi ile sökülüp takılabiliyor. ilk kez değiştiren birisi çok zorlanır.
ben daha önce aristonda değişmiştim onun gibimi acaba tahliye kanal ısıtıcısının devamında 20cm lik yine alüminyum kağıt içindeki rezistansı yüzeye yapıştırıyorduk.ara bölme strafor falan değişmiyor değilmi sadece rezistansı değiştireceğiz.birde bu tahliye kanal rezistansıyla arabölme rezistansı ayrı ayrımıdır yoksa aristonda değiştiğim gibi yekparemidir.

ustam dolabı söktüm defrost rezistansı ve kanal rezistansı sağlam dofrost rezistansı 330 ohm kanal rezistansı 950ohm gösteriyor.bu damlama arızasını tahliye deliğinin tıkalı olmasından da yapabilirmi acaba.kanal üstü 2cm buzla kaplı olduğu için akşam çözülmesi için fişini çekip bıraktım.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri