Ne yaptımsa olmadı. ARÇELİK 5233 nmb buzdolabı soğutma arızası.. YArdım Lütfen.

aksoymu

Üye
arçelik 5233 nmb buzdolabının No Frost kısmı eskisi kadar olmasada soğutuyor ama alt kısım hiç soğutma yapmıyor. Kompresör gaz çıkış borusu soğuk normal görünüyor.Kompresör motoru ayrıca çok ısınıyor .Evap fanı çalışıyor.Aydınlatma lambası sağlam.Neden bu arızayı yapabilir yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler..

Ust kisimdan alt kisima giden yollar buzlayib kapanmis ve alt kisma soyuq hava gitmeye bilir.O yollari kontrol etdinmi?

Sn Elnur bey öncelikle tşk.Oraya henüz bakmadım. Nasıl açılacak önce onu bulmalıyım. Eğer Buzlanma yoksa nereye bakmalıyım.Bu arada buzdolabı 1 yıldır çalışmıyordu yeni çalışmasında da aynı sorun vardı.

buharlaştırma kabının içinde dolaşan kondanser borusunun çürüme sonucu gaz kaçağı söz konusu olabilir

arçelik 5233 nmb buzdolabının No Frost kısmı eskisi kadar olmasada soğutuyor ama alt kısım hiç soğutma yapmıyor. Kompresör gaz çıkış borusu soğuk normal görünüyor.Kompresör motoru ayrıca çok ısınıyor .Evap fanı çalışıyor.Aydınlatma lambası sağlam.Neden bu arızayı yapabilir yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler..

Buzluk kısmı da eskisi kadar soğutmuyorsa, eksik gaz olma ihtimali yüksek.

evap'da (üst kısım) kanallar var ve o kanalların içinden geçen Isıtıcı ( rezistans) ' lar var. O ısıtıcılar eğer bozulmuşsa tahliye deliği dahil bütük ara bölme buz kaplamış olabilr. bu sayede alt kısma sogukluk gitmez. ayrıca koku filtresidediğimiz sogutucu bölümün tavanında bulunan ızgaraya bnzer parçanın ordanda su gelir.
çözüm ısıtıcı ve potansiyometre değişmeli ve kanal temizlenmelidir.. ısıtıcılar değişmeden önce kanaldaki ve ara bölmedeki buzların tamamen eridiğine dikkatedilmelidir.

herkese teşekkürler. Uzun zaman sonra cevap veriyorum belki ama başka bir arkadaşın yaşayabileceği problemlerde yardımcı olması için yazıyorum.
Sorun arkadaşlarında dediği gibi üst bölümden alt dondurucu kısma giden bölümde aşırı buzlanma olmuş buzdolabı 2 gün çalıştılmadı buzlanma giderildi ve çalışmaya devam ediyor problem çözüldü.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri