Kar ufluyor

ELNUR

Paylaşımcı üye
Selam arkadawlar buzdolabindan soyuq hava ile karisik kar uflemesi neden ola bilir.

Buzdolabi nofrostdur.musteri zeng vurmus diyorki buzdolabinin ust bolmesindeki hava ufleyen yerin karsisi sanki kar yagmis gibi.hava ile beraber kar denecikleri cikiyor.Bana yardimci olurmusunuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
nofrost buzdolaplarının sogutucu kısmı buzluk kısmındaki kapagın arkasındadır ve burada aşırı bir buzlanma meydana gelmektedir büyük ihtimalle buzdolabınızda eritme parçlarında sorun vardır ve bu karlanma fanla birlikte sogutucu deliklerinden dışarıya atılmaktadır.

dolabın kapısında yada iç bölgede karlanma görüyorsanız mutlak kapı contalarından içeri hava alıyordur.

nofrost buzdolaplarının sogutucu kısmı buzluk kısmındaki kapagın arkasındadır ve burada aşırı bir buzlanma meydana gelmektedir büyük ihtimalle buzdolabınızda eritme parçlarında sorun vardır ve bu karlanma fanla birlikte sogutucu deliklerinden dışarıya atılmaktadır.
Neleri kontrol edim?

dolabın marka ve modelını yazmadıgınız ıcın tam bısıysoylıyemıyorum ..........
dolabın iç bolumunu sokerek petek yanı buzluk bolumune ulasın ısıtıcı ve termostop ısı termıgı ve rezıstansı olcun bunlardan bırı veya bı kacında sorun ola bılır sıstem elektıronık kartla ıdare edılıyorsa kartındada sorun ola bılır sensorlerıde teste alark kontrolunu yapın lastıklerıde kontrol etmenızde fayda var malum havalar soguyunca sertlesen lastık ozellıgını yıtırdıgınden dolayı hava gırmesıde boyle soun lara yol acıyo ola bılır ........

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri