Indesit T5 (TK) soğutmuyor

tardem

Üye
Merhaba,
Dolap 4 yıllık. No-frost değil, çift kapılı. Üst taraf gayet iyi soğutuyor. Alt taraf ılık ve koyduğum şeyler kokuyor, bozuluyor. Kompresör devamlı çalışır halde ve çok ısınmış. Kapı lastikleri iyi durumda, iyi kapanıyor, yırtılma falan hiç yok.
Fişi çekip içindekileri boşaltıyorum, 1 gün sonra tekrar fişi takıyorum, birkaç gün normal gidiyor (yani altta soğutma var, termostat kompresörü periyodik kapatıp açıyor) fakat 3 veya 4. gün tekrar başlıyor sorun, alt taraf ılıklaşıyor ve kompresör yine hep aktif.
Termostat 3 civarı ayarda, değiştirsem de fayda etmiyor.
Sorunsuz olur diye statik dolap almıştım, sonuç umduğum gibi olmadı. Arıston'un çağrı merkezini aradım ama 10dk müzik dinlemekten helak oldum, asabım bozuldu.
Acaba bunun sorunu ne olabilir, tamiri çok masraflı olur mu, yenisi zaten 600-650tl.
Saygılar.

merhaba,
statik konvensiyonel tip dolaplarda bahsettiğiniz şikayet kuruk evaporatör kısmında kısmi tıkanma olması sebeplidir.soğutma dondurucu bölmeden başlayıp alt bölmede sonlanır ancak hata yapmama adına söylüyorum drayerin tıkanmasıda aynı şikayeti oluşturur.dolabınızı
bilinçli bir teknik personele kontrol ettirip onarımını yaptırabilirsiniz.öncelikle sisteminizdeki mevcut gaz atılıp sistem temizliği yapılarak düzgün bir vakumlama sonrası yeni drayer ve soğutucu gaz şarjından sonra sorunsuz çalışacağına eminim.ancak sistem temizliğinde kesinlikle thavzone kullanılarak azotla kurutma yapılmalı.kullanılan gaz tipini yazmamışsınız eğer R600a gaz ise daha da dikkatli işlem yapılması gerekiyor.

kolay gelsin

Merhaba,
Dolabın garantisi bitmiş vaziyette. Anlattıklarınız tahminen ne kadara yapılır, servisi çağırsam?
teşekkür ederim.

Yeni Konu açmak istemedim.

İndesit R45 - 10 yıllık Çift kapılı buzdolabı / No-frost değil,
Üst taraf gayet iyi soğutuyor problem yok, Alt tarafı soğutmuyor.
Kompresör devamlı çalışır halde hiç durmuyor.
Kapı lastikleri iyi durumda.
Fişi çekip 24 saat beklettim,
Isı ayar konumunu 1 ve 5 numaraya almamda motor yine devamlı çalışıyor.
Fan çalışıyor ve temizliğini sürekli yapıyorum.

Lütfen yardım.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri