Beko No Frost Buzdolabı Sebzeliğin Altına Su Birikiyor

sezar11

Üye
değerli arkadaşlar su tahliye borusu tıkanmıştır dediler fakat tahliye borusunu bulamadım:rolleyes: makinenin arkası kapalı bir tek motor meydanda gözüken 2 günde bir birbardaktan fazla su birikiyor sebzeliğin altında su gelen yeride bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim
not: dolabın model etiketini bulamadım 1999 yılında aldım

Merhaba,
Dolabınız no-frost ise arka duvarda aydınlatma panelinin içinden süzülme geliyordur.sebebide ısıtısının olduğu kanalın dolarak yeterli tahliyenin buharlaşma kabına yapılamamasıdır.Eğer derin dondurucu ise arka duvarın bitim noktasında kompresörün üzerindeki buharlaşma kabına suyun inmesini sağlayan tahliyeniz tıkalı yada tahliye temizleme tapası yerinden hiç alınmamış olmasından dolayıdır.
öncelikle buharlaştırma kabınıza su inip inmediğine bakın.dolabınızın modelinden ziyade tipi nedir?

kolay gelsin

ustam dediğin gibi ışığın sol yan tarafından sızma şeklinde akıntı oluyor.modeli no etiketi çıkmış modelini yazamıyorum iki kapaklı dolap .alt su tablasında hiç su birikintisi yok.fişini çekip üçgün bekletin diyorlar fakat malzemeleri muhafaza edecek yer olmadığı için bunuda yapamıyorum.siz nedersiniz

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri