No Frost Dolap Arızayı Çözemedim.

Mrb arkadaşlar ben ramazandan öncede bi konu açmıştım ama o zaman çözmüştük şimdi tekrar derdimi anlatıcam.
ramazandan önce arçelik dolabımın üstü soğutuyodu altı soğutmuyodu arkası hiç ısınmıyodu defros resiztansını değiştireyim dedim değiştirdim tam boruyu düzeltiyodum buruda ufak delik acıldı gazı boşaldı neyse arkadaşlar sunfiks diye yapıştırıcı kullan dediler forumdanda öyle dediler zaten delik küçüktü onla yapıştırdım bi de gaz bastık süper çalıştı gaz kaçağı filan da yoktu on öyle hallettim.altıda bi ay çok güzel soğuttu şimdide alt tekrar soğutmuyo arkası ısınınıyo ısıtıcılarda üst soğutmada problem yok gibi gözüküyo tahminimce yine donma yaptı kanallar aşşaya hava vermiyo ama bunu yapmaması gerek neden yapıyo bu timerin ayarıyla oynamıştım ilk bozulduğunda ama sonradan çalıştı şimdi timerdemi sorun termostattamı ne yapsam bilmiyorum öbür ısıtıcılar varmış yerlerini bilmioyrum evyaptrle bi alakası varmı öbür ısıtıcıların ne yapmalıyım sizce.

dolabı bir gün boyunca fişini çekerek beklet derin dondurucu kısmındaki buz olayı tamamen eridikten sonra yeniden çalıştır büyük bir ihtimal buz kırma ünitesi sağlıklı çalışmadığı için hava kanallarına hava yükleyen fan buzdan donmuş ve hareket kabileyetini kaybetmiştir

cevabınız için tşrk ederim buzlukdaki fana dikkat ediyorum çalışmazsa soğutma yapmazmış buz dolabının fişini çekicem fakat timer bozulsa hiç ısıtmaz dimi değiştirmeme gerek yok bi de bu alt ısıtıcıları değiştirmeme gerek yok dimi çünkü daha önce baktığımda su döküp alltan su çıkıyodu bi de gaz basmaaya gelen abi arkadaki fan motoru çok ses yapıyo deyince fanını çıkardı bir şey olmaz dedi ne yapmalıyım sizce ağrızalı parça varmıdır

cevabınız için tşrk ederim buzlukdaki fana dikkat ediyorum çalışmazsa soğutma yapmazmış buz dolabının fişini çekicem fakat timer bozulsa hiç ısıtmaz dimi değiştirmeme gerek yok bi de bu alt ısıtıcıları değiştirmeme gerek yok dimi çünkü daha önce baktığımda su döküp alltan su çıkıyodu bi de gaz basmaaya gelen abi arkadaki fan motoru çok ses yapıyo deyince fanını çıkardı bir şey olmaz dedi ne yapmalıyım sizce ağrızalı parça varmıdır

No frost kısmıda ısı sensörlerini yenisi ile değiştir benimde başıma geldi çok aradık haftada bir dondurucu bölümün arka kapağını servis elemanı gelip açıyor ve buz yapan yerleri sac kurutma makinası ile çözüyordu ve sorun kalkıyordu.Tabi bu arada ana elektronik kartı değiştirdi bir çok yeri değiştirdi baktı ondan değil geri üstündeki orjinalı taktı. Fakat ilk geldiğinde ben arkadaşa bunun sensör poreblemi var dedim o beni dinlemedi beni 3 ay böyle oyaladı. En sonunda artık bu işi siz çözemiyeceksiniz dedim ve merkezlerini aradım aynı adam elinde sensör ile geldi taktı vede 3 yıldır normal çalışıyor.

tşekkür edrm dikkate alıcam söylediklerinizi timer le sensörleri değiştirme düşüncesindeym

arkadaşım buzlanma eveparatördemi yoksa su kanalındamı eger su kanalındaysa kanal ısıtıcısını degiştir evaparatördeyse eveparatör ısıtıcısını ölç yada direk elektrik vererek saglamlıgını kontrol et.. defrost termostatı eveparatör ısısı +5 in altına düşene kadar devre göstermez defrost termostatınıda eveparatör sogukken kontrol et ...taymırıda ölçerek kontrol et 1 ve 3 numaralı ucu taymırın motor ucu 3,4 ve 2 kontak ucu .... 3 müşterek uç 2 ve 4 e enerji verir kontakarı ölç saglammı ...başkada bişey kalmadı umarım arızayı bulursun...

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri