Vestel No Frost Soğutmuyor

Tatile giderken güvenlik gerekçesiyle evin elektriğini kapattım. Döndükten sonra Vestel No Frost buzdolabını (564SOHGE)çalıştırdım 24 saat geçmesine rağmen soğutmadı Sürekli "SA" lambası yanıp sönüyor . Fanlar çalışıyor ama dolabın içi sıcak. Arıza ne olabilir. Servis çağırsam sadece gelme ücreti 40 lira . Muhtemel arızalar ne olabilir benim yapabileceğim bişey varmıdır acaba (servis çağırmaktan başka- yani kendim halldemezmiyim. duran makina ne arızası yapar?)

aynısı benim başima geldi 10 gün önce servis çağırdım ısıtıcı devesini çalıştıran mekanik role arızalanmış ısıtıcı devamlı devrede kalıyor ve motor sürekli çalışıyor du .yerine elektronik kart taktılar çalıştı şimdi çok güzel soğutuyar üçret olarak toplam 80.tl aldılar.
sizinkide aynısı olabilir.

aynısı benim başima geldi 10 gün önce servis çağırdım ısıtıcı devesini çalıştıran mekanik role arızalanmış ısıtıcı devamlı devrede kalıyor ve motor sürekli çalışıyor du .yerine elektronik kart taktılar çalıştı şimdi çok güzel soğutuyar üçret olarak toplam 80.tl aldılar.
sizinkide aynısı olabilir.

teşekkürler..

şayet arıza buysa, varsam baksam bu röle 15-20 liradır. gerisi kaz yolma durumları. tabiki alet edevat vs olmadığı içim mahkum oluyoruz..

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri