vestel buz dolabım terleme yapıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seskaljin

Üye
arkadaşlar merhaba,

evimde bulunan buz dolabı üst kapağın altından altkapağın üstüne su damlatıyor. üsk kapağı açıp comtasına baktım contasının üst kenarı su dolmuş. vestelle başım belada 1 aylık buz dolabı ilkide arıza yaptı değiştirdiler, şimdi buda arıza yaptı paramı istiyorum dedim şimdi işi yokuşa kuruyorlar. buz dolabının olduğu yerde sorun var diyorlar. daha önceki buz dolabım 20 sene aynı yerde çalıştı tık yok. bu makina terleme yapıyor. sizce neden olabilir

fotoğraf çekerseniz daha iyi yorum yapalım ama tahmin ediyorum kapı içi yalıtım problemi var. kapı içindeki strafor köpük eksik basılmış bu yüzden sıcaklık farkından dolayı terleme yapıyor. tamamen üretim hatası. vestel dendiği zaman tüğlerim diken diken oluyor :)

fotoğraf çekerseniz daha iyi yorum yapalım ama tahmin ediyorum kapı içi yalıtım problemi var. kapı içindeki strafor köpük eksik basılmış bu yüzden sıcaklık farkından dolayı terleme yapıyor. tamamen üretim hatası. vestel dendiği zaman tüğlerim diken diken oluyor :)
Benim de :)
Bence değişim değil, kesinlikle para iadesi isteyin. Paranızla buzdolabı üretmeyi becerebilen bir firmadan buzdolabı seçin. Vestel kim beyaz eşya üretmek kim.

evet resimlerinide koyacağım buraya. vestelle uğraşmaya devam ediyorum arkadaşlar. sonuçları sizinle paylaşıcam herkese ibret olsun diye. ayrıca benim makinanın bir sorunuda var üst kapağı açmadan alt kapağı zor açılıyor. böyle bir saçmalık görmedim. resmen paramla rezil oldum.

terleme varsa aşırı ısı farkı var demektir.Üst bölüm ayarını minimuma,Alt bölüm ayarını maksimuma alarak ısı farkı azalırsa terlemede azalır.Denemekte fayda var.kolaygelsin..

hasçel arkadaşım makinanın terleme yapması beni ilgilendirmiyor ben böyle bir şey görmedim. servis bugün yine geldi ve artık para iadesi olacak galiba dedi uğraşıyorum yani. bana çok güzel ders oldu. artık uzak duracam bazı şeylerden.

terleme varsa aşırı ısı farkı var demektir.Üst bölüm ayarını minimuma,Alt bölüm ayarını maksimuma alarak ısı farkı azalırsa terlemede azalır.Denemekte fayda var.kolaygelsin..

anladığım kadarı ile kapı terliyor.

servis 3 gün içinde bana dönecek. durumu sizinle paylaşıcam. bana ders oldu sizinde başınıza gelmesin

arkadaşlar vestel ile savaşımı kazandım en sonunda hatanın kendilerinde olduğunu kabul ettiler. ama hiç kolay olmadı paramı geri alıcam. oh be.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri