Su Sebili Sorunu

6734

Üye
Merhaba arkadaşlar
elimde çalıştığım şirkete ait arızalı 5 adet arçelik marka su sebili var. bunlardan 3 tanesi su ısıtmıyor ,2 tanesi ise su akıtıyor bu sebiller için ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

suyu ısıtmayan sebiller için emniyet termostadını resetleyebilirsiniz. susuz çalıştırmadan dolayı aşırı sıcaklık termostatları atıyor. bunun için 30 cm uzunluğunda bir şişe ihtiyacınız var. sebilin arkasını çevirin. siyah tel ızgaraların içine baktığınız zaman sıcak su tankını göreceksiniz. bu tankın üzerinde 3 adet siyah 5 kuruş büyüklüğünde siyah üzerine 2 şer kabloların bağlandığı termostatlar var. birisinin tam ortasında kırmızı reset düğmesi vardır. şişin ucu ile bu düğmelere basın ısıtmaya devam eder.

su akıtma problemleri ise genelde su taşma kaynaklıdır. bunlar için özel damacana kapakları var onlardan kullanabilirsiniz. servisten temin edebilirsiniz. damacanın kendi kapağını çıkartıp bahsettiğim damacana kapağını takıp öyle sebil üzerine çeviriyorsunuz

bu sebiller büro tipi olmalı tamirini siz yapıcaksanız sorun yok ama dışarı servise yaptıracaksanız hiç uğraşmayın yenilerini alın aynı paraya denk geliyor biz eski çalıştığım yerde öyle yapıyorduk uğraşmaya değmiyor.

bu sebiller büro tipi olmalı tamirini siz yapıcaksanız sorun yok ama dışarı servise yaptıracaksanız hiç uğraşmayın yenilerini alın aynı paraya denk geliyor biz eski çalıştığım yerde öyle yapıyorduk uğraşmaya değmiyor.

bu tür problem için siz de yenisini aldıysanız yazık olmuş o ürünlere.

konu o değil ki. arkadaş ürünleri ile ilgili yardım istiyor biz de yardım ediyoruz. belki sorunları yok bi kaç küçük hareketle kullanılabilirler.

konu o değil ki. arkadaş ürünleri ile ilgili yardım istiyor biz de yardım ediyoruz. belki sorunları yok bi kaç küçük hareketle kullanılabilirler.

Küçük bir müdahale ile kurtarılacaklarsa neden yapmayalım sonuçta milli servet ayrıca sanada çok teşekkür ederim kanyak kardeşim

acımam öyle ürünlere sonra acınacak hale düşürürler insanı ömürlük almıyoruzki at gitsin işveren bize acımıyor benmi acıyıcam onun malına
SEVGİLİ DOSTUM
yaşın kaç başın kaç bilmem ama bu düşünce maalesef sığ bir düşüncedir...
senin acımadığın patronun alır yeni bir sebili düşer bedelini amortisman hesabından o sebilin parası senden çıkar haberin bile olmaz... sen patrona acımamaya devam et emi..
lambaları sabah 8 den akşam 8 e kadar ihtiyac dışında açık tut,
odanda klima varsa hem onları aç hem pencereyi!!
tuvalette sifona onlarca kez bas baski tonlarca su sırf patrona olan kinin yüzünden lağıma aksın...
bir kat aşağıya inmek için asansörü sık sık kullan ki elektriği çook harcasın
ve patronunun zarara girsin girsinki işletme karından ödeyeceği vergi matrahı ve miktarı düşssün
başımızdakilerde artan enerji ihtiyacı için zırtpırt oraya buraya enerji santraleri su barajları yapıp milyar dolar harcayıp kişi başına düşen vergilerimizi artırsın sonrada sen ve senin gibilerin heran kulaklarını çınlatalım seni bu değerlerden yoksun bırakanlara dua edelim..
allah sen ve senin gibileri bu ülkeden korusun ve islah etsin...

SEVGİLİ DOSTUM
yaşın kaç başın kaç bilmem ama bu düşünce maalesef sığ bir düşüncedir...
senin acımadığın patronun alır yeni bir sebili düşer bedelini amortisman hesabından o sebilin parası senden çıkar haberin bile olmaz... sen patrona acımamaya devam et emi..
lambaları sabah 8 den akşam 8 e kadar ihtiyac dışında açık tut,
odanda klima varsa hem onları aç hem pencereyi!!
tuvalette sifona onlarca kez bas baski tonlarca su sırf patrona olan kinin yüzünden lağıma aksın...
bir kat aşağıya inmek için asansörü sık sık kullan ki elektriği çook harcasın
ve patronunun zarara girsin girsinki işletme karından ödeyeceği vergi matrahı ve miktarı düşssün
başımızdakilerde artan enerji ihtiyacı için zırtpırt oraya buraya enerji santraleri su barajları yapıp milyar dolar harcayıp kişi başına düşen vergilerimizi artırsın sonrada sen ve senin gibilerin heran kulaklarını çınlatalım seni bu değerlerden yoksun bırakanlara dua edelim..
allah sen ve senin gibileri bu ülkeden korusun ve islah etsin...

Ellerin dert görmesin, ne güzel yazmışsın ve tüm hislerime tercüman olmuşsun. Allah senden razı olsun...

:confused:neyse bende yazayım bir kaç kelime.
bencede devam et sonra hep beraber sokak sokak gezeriz.:D
iş varmı?
iş varmı?
diye.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular