ARİSTON MT4557 ARIZASI

ardatugrul

Üye
Selamlar arkadaşlar,
biraz önce farkettim, buzdolabının (ariston mt 4557) üst panelde bulunan ışıkları yanmıyor. Kapağı açtım iç aydınlatma ışığıda yanmıyor. Prizi kontrol ettim, 220 var kabloyu ölçü aletiyle kontrol ettim sıkıntı yok. Elektronik kartı çıkarttım yanık vs. yok. Lakin dolabın arkasında yapışık olan diyagramda bir takım sigorta sembolleri var. Bu sigortalardamı sıkıntı var acaba.Sigortaların yerleri nerede bulamadım veya arızayla ilgili sizin öngörüleriniz nelerdir.

bu dolaplarda sıkıntı hep karttan çıkıyor

Öncelikle teşekkürler. Kartta fiziksel bir hasar görünmüyor ama m.işlemci den olabilir. Arkadaki şekilde bir termikten bahsediyor, bu yerini bulamadığım termikten olma olasılığı yokmu acaba.

üzerindeki ışıkları söküp denediniz mi bizde aeg bi buzdolabı vardı onun lambası değişmişti küçüktüm :)

Öncelikle teşekkürler. Kartta fiziksel bir hasar görünmüyor ama m.işlemci den olabilir. Arkadaki şekilde bir termikten bahsediyor, bu yerini bulamadığım termikten olma olasılığı yokmu acaba.

Termik motorun demeraj akımının üst limit seviyesinde tasarlanır ,motor 5 saniye içinde kalkınıp devrini alamaz ise ısınan bimetal genleşir ve devreyi keserek motorın ana sargı üstündeki gerilimi keser .Bimetal sogugunca tekrar ana sargı enerjilenir .

Sizin sorununuz ısı kontrol kartınızın besleme bölümündn kaynaklanıyor .Hasarın boyutları öncelikle devre elemanlarının ölçümü ve takibi ile anlaşılabilinir.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri