Market tipi buzdolabımın altı bölmesi soğutmuyor

i-tec

Üye
Market tipi buzdolabımın alt kısmındaki petekler hiç buz yapmıyor ve elimle soğutucu peteklerini dokunduğumda fazla bir soğukluk hissetmiyorum..

ama tam tersi üst tarafındaki petekler buz yapıyor ve bütün peynir ve salam gibi ürünleri donduruyor..

..buzdolabını 3. kademede çalıştırıyorum..2. kademeye aldım ama bu seferde çok az soğuttu peynirler bozuldu.

hiçbir anlam veremedim otomatiğimi arızalı ama otomatiği arızalı olsa alt tarafı farklı üst tarafı farklı niye soğutsun

tamirci çağırdım gaz bastı gitti 40 liramı aldı bide..yine aynı

buzdolabında bir dengesizlik var anlayamadım

ototmatikten uzatılan içinde gaz olan tel dolabın alt kısmına gidiyor alt kısımda soğutma yapmadığı için dolap sürekli çalışıyor motoru yanacak diye korkuyorum..ve bana çok fazla elektrik faturası çıkardığından eminim

dolabım eski ama radyatörünü motorunu vantilatörünü yeni değiştirdim..sadece soğutucu petekleri ve boruları eski

yardım lütfen

markettipi2.jpg

kompresör önündeki kondanser peteğinin temiz ve sağlıklı hava alması gerekiyor. (sizin radyatör dediğiniz) Buzdolabınızın uzunluğu ne kadar ve takılan kompresörün markası modeli gücü nedir? Fan motorunun gücü nedir ? kılcal boru değiştimi ? değişti ise kaç metre takıldı ? Gaz şarjı yapıldıldan sonra soğutma düzelip yeniden eski haline mi geldi ? ekipmanlar değiştikden sonra sağlıklı çalıştı ama sonra bu hal aldı diyorsanız gaz kaçağı olasılığı yüksek. bunları değiştiren vatandaş işinde ehli mi ? kendi gücünden büyük - küçük kompresör takılmış olabilir. sisteminize uyumsuz kompresör takılmış olabilir. sisteminize uyumsuz - küçük kondanser (radyatör) takılmış olabilir. Alt peteğin soğutmaması için bir çok sebep var

Fan motorunun(pervanenin) yanına yakın olan araba radyatörüne benzeyen kondanser sürekli hava emişi yaptığı için çok toz toplamış olabilir .fırçayla temizlenmesi gerekebilir.senin yapabileceğin bir tek bu sebep var.alt peteğin soğutmaması için olabilecek diğer sebepleri tespit ve tağmir için işini seven ve bilen ustaları araştırmanız gerekir.kolaygelsin.

Evet arkadaslar gercekten bu Tip dolaplar üzerine bilgi almaya benimde cok ihtiya cim var bu iste uzman olan arkadaslar buraya biraz bilgi sunarsalar cok sevinirim .

dolabınızın gazı azalmış olabilir veya kondanseriniz tozla tıkanmıştır dolabınızın fişini çekiniz ve bir hortumla musluğa takarak yıkayınız inşallah düzelir...

dolabım gazı eksilmiş yada kompresor arızalı

b üyük ihtimal kondanser kirli bunla beraber kondanser fanına bakn tam devirde dönüyormu ve kaynak ustanın dedıgı gıbı gaz verdıkten sonra hiç düzelme oldumu ?

slm bu tür bır sorun oncelıkle tabıkı kanyak arkadasımızın dedıgı tum kosullar cok onemlı sıstem acıldıgı zaman tam anlamı ıle sıstem cok düzgün temızlenmelı ve sıstem cok guzel bır sekılde kapatılmalı senın yapabılecegın kondenserı ve fanını temızlemek sadece ve ustana tekrar bas vurmak

selam arkadaşlar benim dolabım sürekli çalışıyor hiç ara vermeden ama soğutma yapmuyor. çift kapaklı vestel marka dolap lütfen yardım edin

selam arkadaşlar benim dolabım sürekli çalışıyor hiç ara vermeden ama soğutma yapmuyor. çift kapaklı vestel marka dolap lütfen yardım edin
Sorununuz hakkında cevap almanız için, dolabınızın modelini, markasını, türünü uygun başlık altında veya yeni başlık açarak yazmanız gerekir. Bu şekilde cevap almanız zorlaşır. Ama madem buraya yazdınız en azından dolabınız no frost mudur, derin dondurucu mudur? Alt bölmesi mi soğutmuyor, üst bölmesi mi soğutmuyor? Biraz daha detaylı yazarsanız yardımcı olabiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri