5094 buzdolabı e4 hatası veriyor

musa aslan

Üye
5094 buzdolabım var. e4 hatası veriyor. Ne yapmalıyım

5094 buzdolabım var. e4 hatası veriyor. Ne yapmalıyım

elektronik kart üstündeki soketten mavi ve sarı kablolardan omaj ölçün. 240 ohm ölçmeniz gerekiyor. farklı değerler ölçüyorsanız defrost ısıtıcınız yada termal sigortanız arızalı.

Arçelik 5040 no frost buzdolabı için Yardım lütfen
soğutucu bölme göstergesinde alttan 5.ci ışığı üstten 3.cü ışığı yanıp sönüyor,dolap çalışmıyor bilen varsa lütfen yardım şimdiden teşekkürler.

Arçelik 5040 no frost buzdolabı için Yardım lütfen
soğutucu bölme göstergesinde alttan 5.ci ışığı üstten 3.cü ışığı yanıp sönüyor,dolap çalışmıyor bilen varsa lütfen yardım şimdiden teşekkürler.

sevgili arkadaşım konunun başında ışıkların anlamlarını ve arıza kodlarını zaten vermişiz. lütfen dikkatli inceleyin.

ürün sensör hatası veriyor. cihazı teste sokun.fişi çekin tekrar taktıkdan sonra 10 sn. içinde 2 sn. süreyle " Bölme ve Hızlı dondurma " butonları basılı tutun. sinyel sesinden sonra soldaki ışıklarla gerçek arızayı verecek.

sevgili arkadaşım konunun başında ışıkların anlamlarını ve arıza kodlarını zaten vermişiz. lütfen dikkatli inceleyin.

ürün sensör hatası veriyor. cihazı teste sokun.fişi çekin tekrar taktıkdan sonra 10 sn. içinde 2 sn. süreyle " Bölme ve Hızlı dondurma " butonları basılı tutun. sinyel sesinden sonra soldaki ışıklarla gerçek arızayı verecek.

ilgilerine ve doğru verdiğin bilgilerine saygıyla teşekkürler.
buzdolabımı kurtardım gayet normal çalışmaya geçmiştir.

S.a arçelik 5094 nfg buzdolabı e4 arıza veriyor ustayı çağırdım şarteli ve ısıtıcıyı kontrol ettini söyledi ve ana kartın değişeceğini söyledi.parcayı getirdi anakartı değiştirdi sonuc yine aynı boşu boşuna 175 tl aldı yani anlıcanız eski ana karta bişey yoktu.sizden ricam bana yardımcı olurmusunuz nelerden yapabilir yardımcı olursanız sevinirim saygılar

S.a arçelik 5094 nfg buzdolabı e4 arıza veriyor ustayı çağırdım şarteli ve ısıtıcıyı kontrol ettini söyledi ve ana kartın değişeceğini söyledi.parcayı getirdi anakartı değiştirdi sonuc yine aynı boşu boşuna 175 tl aldı yani anlıcanız eski ana karta bişey yoktu.sizden ricam bana yardımcı olurmusunuz nelerden yapabilir yardımcı olursanız sevinirim saygılar

sizin üründe E4 arızası Defros ısıtıcısı veya termal sigorta arızasıdır. bu parçalarının ölçümünün yapılması için dolabın üzerinde bulunan kartın üzerindeki sarı ve mavi kablolardan ölçümö yapılır. ölçümdeki sonuca göre aşağıdaki sonuçlara göre değerlendirme yapmak gerekir

Ekli dosyalar

• 5094 nfg.JPG
    5094 nfg.JPG
    46.7 KB · Görüntüleme: 939

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular