sıemens no frost ısıtmada takılı kalıyor

sadstatus

Üye
sıemens no frost kartsız eskılerden bır buzdolabım var tımerı normal calsıyor fakat ısıtmaya geldıgınde takılı kalarak surekl ısıtma yapmaya baslıyor termık sıgortayı yakıyor sonundada termostopu degıstırdım termık sıgorta ıle beraber fakat degısen bırsey olmadı yardıma ıhtıyacım var tımerda saglam gozzukuyor bılgılı olan arkadaslardan yardım beklıyorum.

bi metal termostadı dğiştirin

Kaynak hocam bımetal termostadı degıstırdım termostat calısıyor dolap sıcakken acık devre sogukken kısa devre seklınde tepkı verıyor.Eger saglamsa yenı degıstırdıgım. birde tımerın calısma prensıbı hakkında bılgı rıca ederım ne zaman calısıyor ne zaman duruyor bunu kontrol eden nedır. Yinede çok teşekkur ederım

Son düzenleme:
defrost taymırı takılıp kalabilir değiştirip denemekte fayda var.

defrost taymırı takılıp kalabilir değiştirip denemekte fayda var.

tımera elektrık verdım (sogutucu ve ısıtıcı devre dısı olacak sekılde) tam tur takılmadan donuyor olcu aletı ıle manuel kontrol ettım kontaklarda saglam sankı baska bırsey var gıbı ama bılemedım tesekkurler...

sorun giderildimi? bende merak ettim.

sorun hala cozulmus degıl elımde devre seması olmadıgı ıcın tahmın uzerıne cozmeye calısıyorum sema olsa daha kolay olacak ama buldugum tum semalar bırbırınden farklı onlara gore denıyorum ama olmadı

termostat probunda sorun olabilir ısıyı tam olarak algılayamıyordur.

termostatdıda denedım manula olarak acık devre yapıyorum sanırm termostat sıcaklık ıcın degıl sogukluk ıcın konulmus belırlı bır sogukluga ulasınca devreyı kesıp ekovatı dınlendırıyor.Yanlıssam lutfen duzeltın

arkadaslar sonunda olayı cozdum ssanırım 1 gun calıstırdım buzlanma falan kalmadı ozetleyeyım kısaca tımerda 4 bacak var ıkısı motor bırı motorun bır bacagı ıle kısa devre dıgerı acık devre (timerın durumuna gore degısıyor tabııkı ama normal olarak bu sekılde) sımdı olcu aletını kısa devre kontrolune aldım buzluktakı termal sigortaya tımera gıren ıkı uc kısa devre olacak bırı termostat kontaklarına dıgerıde bımetale (termal sıgortanın yanındakı) kısa devre olacak
1. termal sıgortaya kısa devre olanlardan herhangı bırını motorun tek ucuna
2. digerini normallde acık devre olan uca
3. bımetale gıden ucu normalde kısa devre olan uca
4. termostadın konrtaklarından gelen ucuda motorun dıger uca yanı kısa devrenın motorla cakısan ucuna takın deneyın
fısı takın tımer motor donecek donmezse 1 ve 2 nolu satırdakı ucları yer degıstırın.

sorusu olan pm atsın artık buraya bakamayabılırım yardımcı olayım.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri