Arçelik 8830 SBS NF Modeli Filtre Göstergesi?

ExpinceR

Üye
Merhaba değerli ustalarım.

Evimizde arçelik in 8830 sbs nf modelinden buzdolabı var.

Üzerindeki dijital ekranda sürekli yanıp sönen bir gösterge var.

Kafama takıldı ve kitapçığını açıp baktım. Filtre göstergesi diyor.

Fakat diğer tüm göstergelerin açıklamasını yapıp ne işe yaradığını yazmasına rağmen bunun karşılığını bulamadım.

İlk aldığımız 3-4 gün boyunca böyle birşey yokdu.
7.5 aydır uyuz etti beni gece rüyama girdi bi ara.

Acaba bunu durdurmanın bir yolu varmı ? veya bu filtre göstergesi ne işe yarar ?

Şimdiden herkese Teşekkürler.

bu ürünlerde filtre uyarısının ışığı filtre kullanılan ürünlerde 6 ay sonra müşteriyi uyararak - filtre değiştirme zamanının geldiğini bildirmektir filtre takılsın-yada takılmasın, 6 ay sonra ışık yanmaya başlar. Filtre takılmayan durumlarda (su pompası ve damacana uygulaması), bu fonksiyonun kaldırılması gerekir. Bunun için "Dondurucu Ayar" ve "Su/Buz Tipi Seçim" butonlarına beraber 2 sn. süre ile basılır. Filtre uyarısı 5 kez yanıp söner ve uyarı iptal edilmiş olur.

Dediğinizi yaptım ve sorun ortadan kalktı.

Teşekkür Ederim.

Bu model buzdolabı bende var son beş aydır sorun yaşamaya başladım. Su sebiline bağlı önce su koku yapıyordu su tankını değiştirdiler ,sonra göstergesi rakamları eksik yazmaya başladı bir kısım ledleri yanmış kumanda\gösterge panosu değişti ,kısa süre sonra göstergede kesintili olarak [mesela 4 saat yazıyor sonra bir süre kayboluyor sonra tekrar çıkıyor] E0 hata kodu ve ünlem işareti çıkıyor sonra normale dönüyordu frz ortam sensörünü değiştirdiler, aradan üç beş gün geçti tekrar E0 hata kodunu yine kesintili olarak gösterdi iki gün sonrada kayboldu servis geldiğinde göstermiyordu dolabın sorunu yok dediler altı gündür hata kodu göstermiyor neden oluyor bu durum teknik bilgim yok anlayacağım gibi cevaplarmısınız.

o ürün de bir çok iyileştirilme yapıldı iyileştirilme yapıldıkça sizin üründe de uygulama yapıyorlar. 1 sene içersinde 5 kez sorun çıkardı ve servis fişleriniz elinizde mevcut ise değişim talebinde bulunun. söylediğiniz E0 problemi Dondurucu bölüm sensör hatasından kaynaklanır. bunun için Evapratör dediğimiz parçayı 15cm kadar aşağı indirip frz sensörünün yerini değiştirmek gerekir. gelen arkadaşlar tecrübeli ve bilgili ise dediğim işlemi yapmışlardır. ancak tecrübeli değiller ise sensör arızası veriyor diye sensörü değiştirmekle kalmışlardır.

ilkinde de ikincisinde de zaman zaman gösteriyor kayboluyor ilk E0 hatakodu verdiğinde sensörü değiştirdiler ikincinde geldiklerinde kod görünmüyordu sadece bakıp bir şey yok dediler anlattığınız işlemi yaptılarmı bilmiyorum zaman zaman buzluk tarafında çok hafif karlanma oluyor kayboluyor göstergedeki dondurucu bölme sıcaklık göstergesi bazan tamamı ile kayboluyor sonra kendiliğinde geliyor anlamadım elimde 3 fiş var derin dondurucu tarafının lambası patlamıştı onun fişi yok şimdi buzdolabı götürüp test edelim diyorlar bilmiyorum daha kötü olur diye korkuyorum ne yapmalıyım bozuk mu değilmi bilemiyorum.

Son düzenleme:
Unutmuşum ikinci defa E0 hatası verdiğinde ekranda görünmüyor dediklerinde de fiş vermediler almadığım fişlerle toplam beş defa arıza için geldiler.

Buzdolabı üç gün önce dile geldi gır gır sesler geliyor içinden bilyesi dağalmış bu gün itibarı ilede artık soğutmuyor özellikle buzluk tarafının üst raflarındaki etler gevşemiş sanırım iyice bozuldu.

Siz o dolabın değişim talebinde bulunmamış mıydınız? servis değiştirmeye karar vermişti sanırım. bu sefer açık kapı bırakmayın. ürünü değiştirsinler

Bu gün değiştiriceklerini haber verdiler bir hafta on güne kadar diğerini getireceklermiş.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri