vestel fr 540 buzdolabında fan problemi

xtigerby

Üye
arkadaşlar
vestel fr 540 eski buzdolaplarında üst bölümün kapağını kapadığımızda fan otamatik olarak çalışıyor mu?benim dolabın kapağını kapattığımda fan sesini duymuyorum.
bu arada aşağı bölüm de soğutmuyor bu arada .acaba fandan olabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
tüm nfrost dolaplarda en az bir tane fan bulunur ve kapıyı kapattığınızda çalışırlar..
sizin dolabınız da ki fanın çalışmama sebebi öncelikle 2 kapı arasında bulunan kapı sivicinin arızalanmasından kaynaklanır...
ince uclu bir tornavida ile bu sivici yerinden çıkarıp kontakları konrol etmelisiniz bu kontaklar sağlamsa sırada fan motoru ölçülmeli ve bir sıkışma olup olmadığı görülmelidir...
sevgiler
hakan

Aşağı bölüm soğutmamaya başladıysa, yukarı buzluktan aşağı inen hava akım hatları tıkanmış ve ya başlamıştır, budurumda dolap zarar görüyor, dolabın kendi gövdesi ıslanmaya başlıyor, kuruması ve kurutulması dolabın bir hafta sizden alınmasıyla sonuçlanabilir, servis çağırmanızı öneririm....bu yaz en sıcak günlerde 7-8 gün dolapsız kaldık, aynı marka ve modelden...zaten alt hücrede gıdalar bozulmaya başlıyor...

Hazır konu açılmışken,

Fan nerede olur? Bende Bosch buzdolabı var. İki kapılı no frost. Fanı çok ses yapıyor. değiştirmek istiyorum ama fanın yerini bulmak için buzdolabını tamamen dağıtmadan yerini öğrenebilirsem daha iyi olur :)

Bu konuya bende bir yorum yapmıştım, neden silindiğini merak ettim doğrusu...

Hazır konu açılmışken,

Fan nerede olur? Bende Bosch buzdolabı var. İki kapılı no frost. Fanı çok ses yapıyor. değiştirmek istiyorum ama fanın yerini bulmak için buzdolabını tamamen dağıtmadan yerini öğrenebilirsem daha iyi olur :)

Buzdolabının arkasına bak orda olur.Hazır arkasını çevirmişken fanın önündeki bakır borularıda diş fırçası ile temizle .. :) Ayrıyatten Bosch markalarda Nofrost kısmındada bi fan olması lazım kapı kapandığında çalışır diye biliyorum üstte arkadaşın yazdıklarını oku işe yarar bilgiler.....

Bu konuya bende bir yorum yapmıştım, neden silindiğini merak ettim doğrusu...

Benzer başka bir konuya yorum yapmış olmalısınız silinen mesajınız olsa idi kişi profiliniz ve sebebi görünürdü .
silinmiş mesajların içinde sizin mesajınız bulunmamaktadır.
Bu konu içinde hiç silinmiş mesaj bulunmamaktadır.

Yorum yaptıgınız konu ev aletleri bölümündedir

linki:https://www.kontrolkalemi.com/forum...-vestel-fr-540-buzdolabinda-fan-problemi.html

Sizi yanıltan aynı konu başlıgı ile birden çok alanda konunun açılmasıdır.
uyarı mesajlarımıza dikkat edilmeden açılan bu tür konular yanlış anlaşılmalara ve küskünlüklerede sebebiyet vermektedir.

Son düzenleme:
Benzer başka bir konuya yorum yapmış olmalısınız silinen mesajınız olsa idi kişi profiliniz ve sebebi görünürdü .

linki:https://www.kontrolkalemi.com/forum...-vestel-fr-540-buzdolabinda-fan-problemi.html

uyarı mesajlarımıza dikkat edilmeden açılan bu tür konular yanlış anlaşılmalara ve küskünlüklerede sebebiyet vermektedir.

İlginize teşekkür ederim, gerçekten, heryere konu açmışlar...

Aşağı bölüm soğutmamaya başladıysa, yukarı buzluktan aşağı inen hava akım hatları tıkanmış ve ya başlamıştır, budurumda dolap zarar görüyor, dolabın kendi gövdesi ıslanmaya başlıyor, kuruması ve kurutulması dolabın bir hafta sizden alınmasıyla sonuçlanabilir, servis çağırmanızı öneririm....bu yaz en sıcak günlerde 7-8 gün dolapsız kaldık, aynı marka ve modelden...zaten alt hücrede gıdalar bozulmaya başlıyor...

peki bu süre sonunda durum düzeldi mi?aşağı yukarı kaç liraya oldu?

iki ayrı yerde açılmasından dolayı özür dilerim.ilk önce buzdolabının iklimlendirme bölümünde sorulacağı kanısıyla buraya başlık açtım.ama sonra baktım ki genelde buzdolabı arızaları elektrikli-ev-aletleri bölümünde sorulmuş.bir önceki başlığı silemediğimden böyle bir durum oluştu.bunu belirtmek isterim........

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri