Arcelik 3070EC ile ilgili bir soru

Merhabalar,

Benim bu model(Arcelik 3070EC) hakkında kücük bir sorum olacaktı. Ailem memleketten kısa süre önce ihtiyactan bu aleti yolladi.(ögrencilik malum)

Yolda her ne olduysa aleti prize taktıgımda eritme düğmesi geriye cıkmıyor(normalde atması gerekir) ve sogutmaya bir türlü başlamıyor. Biraz inceledigimde buzlugun tam altındaki kablonun(ucu metal) ucunun koptugunu gördüm. Bu kablonun ne işe yaradigini soracaktım? Isı ölçer yada öyle bişey mi? Değiştirmesi kolay midir?

Bunun buzdolabinin başlamamasıyla alakasi olabilir mi?

Yardimci olursaniz cok sevinirim..
Tskler..

Merhabalar,

Benim bu model(Arcelik 3070EC) hakkında kücük bir sorum olacaktı. Ailem memleketten kısa süre önce ihtiyactan bu aleti yolladi.(ögrencilik malum)

Yolda her ne olduysa aleti prize taktıgımda eritme düğmesi geriye cıkmıyor(normalde atması gerekir) ve sogutmaya bir türlü başlamıyor. Biraz inceledigimde buzlugun tam altındaki kablonun(ucu metal) ucunun koptugunu gördüm. Bu kablonun ne işe yaradigini soracaktım? Isı ölçer yada öyle bişey mi? Değiştirmesi kolay midir?

Bunun buzdolabinin başlamamasıyla alakasi olabilir mi?

Yardimci olursaniz cok sevinirim..
Tskler..

Verdiginiz modelde hiç bir ürün yoktur.

Nasıl yok anlayamadım ? Aletin içinde yazan şey bu..

O zaman sorumu su sekilde yönlendireyim. Arçelik tek kapılı buzdolaplarinda buzlugun altına dogru gelen kablo ne işe yarıyor? ve kablo buzdolabinin calisip calismamasıyla ilgili birşeyi tetikliyor olabilir mi?

Merak ettigim şey bu?

Bence fişe takıp bekleyin, eritme düğmesinin atması 2 günü bulabilir. Tel hakkında fikrim yok, isterseniz resmini ekleyin.

Kablo olarak gördügünüz malzemenin adı termostat'dır içinde ısı degişimi ile genleşen gaz bulunur .Bir ucu, ısı ayarladıgınız anahtara (termostat'ta ) gider diyer ucu buzlukta gazın soğuta bildigi en son noktaya plastik muhafaza içinde montajlıdır. cıkmayan eritme tuşu buzluktaki termostat ucunu ısıtarak (sıcaksu ile ) aktif hale getirebilirsiniz.

Cok tesekkurler Alfa Romeo. Gerçekten aradigim cevap buydu :)

Benim termostatımın ucu yolculuk esnasında kırılmış. İçindede gaz kalmadigina eminim. Yenisiyle değiştirmeye calisicam.

Eger dedigin gibi bir mekanizma varsa sıcaklık artırıp atmasını saglayabilirim, fakat bu ısı ölçümü başka yerlerde bana sorun yaratabilir gibi duruyor..

Kolay gelsin, tekrar teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,889
Son üye
1 Levent plaza

Yeni konular

Geri