ustam
ara bölme straforu neresi oluyor?burada köpük gibi beyaz olan kısım mı?tam bilmiyorum da?

alt sogutucunun üstü terleme yapıyor dedigin yerde üst sogutucunun tabanında buzlanıp suyu kanallara göndermeyen bölüm. senin tabirinle köpük gibi beyaz kısım

alt sogutucunun üstü terleme yapıyor dedigin yerde üst sogutucunun tabanında buzlanıp suyu kanallara göndermeyen bölüm. senin tabirinle köpük gibi beyaz kısım

ustam
ben de bu bölümü açmak istedim.ama çıkaramadım.yan vidaları söktüm ama ayıramadım .resimde çarpı oalrak gösterdiğim kısmı sırasıyla nasıl çıkarabilirim?

sayın alfa romeo
yardımlarınızı dört gözle bekliyorum.yoksa bizim dondurucudakiler sizlere ömür olacak da:) olaya bir el atsanız diyorum:)

prose kardeşim 5 gündür 39-40 ateşle yatmaktadım kendime daha yeni geliyorum gecikme için özür. soruna gelince daha önce açmadıysan bilen bir kişi ile açmanı tavsiye ederim gövdeyi deforme etme riskin yüksek yedek parcatedariki zor servise mecbur kalabilirsin.ama sordun söyleyeyim vidaların ikisinde sök ,sacı geniş agızlı düz tornavida ile dısa dogru kaydırmaya calış aynı anda ters tarafın içe dogru kadır ortalama 10 mm kaydıktan sonra dik acı ile havaya kaldır ön acılacaktır sonra buzluk tabanını kendine dogru sag sol yaparak cek toplarkende aynı sıralamanın tersini yap

sn alfa romeo
öncelikle çok geçmiş olsun. buna rağmen cevap verdiğin için de teşekkür ederim.seni hastayken bile rahat bırakmamışız:)
bu arada "timer'e elle müdahele ederek defrost konumuna" nasıl getirebiliriz?

Son düzenleme:
defroz taymerın göbegindeki dügmeyyi elle manüel saat istikametine ceviriniz bir miktar döndükten sonra role bırakma sesi duyacaksınız onokta defroz taymırın ısıtıcıya enerji yolladıgı bölümdür

arkadaşlar
sorun büyük ihtimalle TERMAL SİGORTA da.onun üzerinde bulunan parça patlamış.aşağıya onu tarif etmek açısından bir benzerinin resmini koyuyorum. bu TERMAL SİGORTA yı tümden yerinden çıkardım.dolap iyi çalışıyor gibi.bu parçanın görevi nedir?

acaba bu parçayı hiç takmasam ne olur?dolaba bir zararı olur mu?
ayrıca VESTEL FR 540 modelin bu parçasının kaç amper ve watt olduğunu bilen var mı?yetkili servisler söylemiyorlar da.

termistörün üzerinde teknik degerleri var .endüstriel elektronik malzemeleri satan lardan termistör olarak isteye bilirsin.sizin . Eger resimdeki sizin buzdolabından cıkmış ise termistör (172 derecelik)

2 ci sorun emniyet için konulmuş koruma devrelerinin amacı can mal güvenligi içindir sonuçları geri dönülemiyecek zararlara yol açabilir . eger koruma konpanet ti devre dışı kalmışsa sistemin zaten risk altında demektir.

Son düzenleme:
termistörün üzerinde teknik degerleri var .endüstriel elektronik malzemeleri satan lardan termistör olarak isteye bilirsin.sizin . Eger resimdeki sizin buzdolabından cıkmış ise termistör (172 derecelik)

2 ci sorun emniyet için konulmuş koruma devrelerinin amacı can mal güvenligi içindir sonuçları geri dönülemiyecek zararlara yol açabilir . eger koruma konpanet ti devre dışı kalmışsa sistemin zaten risk altında demektir.

hocam
bu termistör benimki değil.zaten problem de bu.VESTEL FR 540 modelin termistörünün kaç derecelik olduğunu bulamadım.termitörün üzerindeki yazılar silinmiş.yetkiki servisler de söylemiyor.bilginiz varsa çok memnun olacağım

sabah senin için katolakları inceleyecegim ögle üzeri iletirim bulamazsan gönderirim saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,917
Son üye
kasva1965

Yeni konular

Geri