S7-400 PS ile ilgili bır soru

fasi

Üye
Öncelikle herkeze katkılarından dolayı şimdiden teşekkür ederim.işletme içersinde bulunan bır makina panosunda S7-400 PS ile ilgili bir sorun oluşmustu bu plc nin güç kaynagıdır.bunun yenisi ile degişimini yaptım.sorunun içerisimde bulunan dirençlerden kaynaklandıgını düsünüyorum yanmıslar fakat deger okuyamıyorum bununla alakalı yardımcı olabılırsenız sevınırım.bu dirençlerin degisiminden sonra calısıcagını düsünüyorum haklı olabılırmıyım sizce baska bı sorun gormedım icerisinde

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Yeni taktığın güç kaynagının çıkışına PS kaç amperlik ise o kadar bir sigorta koy, yenisinide eline alma bence. ;)

POWER SUPPLY in icerısındekı dırencten bahsetmiştım neyse sagol genede..

5SG7713 sigorta takarsa altı çıkış akımı gecerse hızlı bir şekilde atar voltalarda bir sıkıntı varsa mc35-svp klemsan takarsa düşük ve yüksek gerilimlerde korusu s7 400 ps giriş ise karama varistöre bak oda sora diyotlar gelir diyotları bir ölçü odar saglamsa küçük trafoyabak

hersey olmus olabılır ben bırtane tamır etmıstım onda sadece ıcındekı bır sıgorta atıktı (smd) olcerek tek tek sorunlari gidermen gerekir yanan direncler icinse bir ara taktigin yedegi sokersen direnc degerlerini onden okuyabilirsin.diger kompanentleride ozellikle yanan direnc ceresindeki kompanentleri olcer isen sonuca daha yakin bir cozum uretebilecegini dusunuyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri