S7 200 sorular ve çözümler

starta basıldıktan sonra 1. motor 15 sn çalışıp duracak
1. motor durduktan sonra 2. motor çalışacak 20 saniye sonra duracak.
2. motor durduktan sonra 3. motor çalışacak 15 saniye sonra duracak ve program bitecek zaman rölelerinin içindeki değerler sıfırlanacak ... ancak her motor için ayrı zaman rölesi kullanmamız gerekiyor çünkü benm çözeceğim problemde 1 saat - 2 saat çalışıp durmalar mevcut.. 32768*100ms kurtarmıyor yani

ok yazıyorum programı

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
hocam bir çözüm daha var saniyelik saydırırız örnek bir program yazayım

kusuruma bakma işlerim dolayısı ile geç kaldım özür dilerim

ac1 dw bir hafıza alanıdır buradaki değer +2,147,483,647 ile -2,147,483,647 hafıza alanıdır bu da sana 1 saniyelik periyod ile hesaplarsan sadece + değer 35.791.394 dakika 596.523 saat 24855 gün 68 yıl yapar sanırım bu süre yeterli gelir hassasiyeti hayarlamak istersen 2 zaman rölesindeki değerleri değiştirebilirsin kolay gelsin

benim de bi sorum olacak kumanda ile ilgili s1 butonuna basıldığında m1 motoru devreye girecek m1 devreye girdikten 10 sn sonra m2 devreye girecek ve stop butonuna basıldığında iki motorda duracaktır. Bunun stl veya ladder şeması nedir acaba şimdiden çok teşekkürler

bandicam 2013-05-01 23-34-55-723.jpg
bu işini görür umarım

Hocam bi sorum olcak ben öğrenciyim öğretmen bi soru sordu bize cevabını arastırıyoruz bi de sana yazayım dedim.
şimdi bi vagon duşun 4 nokta uzerinde gidip gelicek vagonu motor diyelim 1-2 noktalar arası yavaş gitcek 2-3 arası hızlancak 3-4 arası tekrar yavaşlayıp geri dönucek ve tam tersi olucak.Bunun ladder devresi lazım bi yardım edebilir misin ?

Bir sorum olacak hocam yardım eder misin?
Soru şöyle bir adet Q0.0 çıkışa bağlı motorumuz var start (I0.0) butonuna basıldığında motor çalışacak stop (I0.1) butonuna basıldığında motor duracak.Bu motora bağlı termik (I0.2) 30 dakika içinde 3 kere attığı taktirde Q0.1 çıkışına bağlı korna çalacak.Not: Termik sadece 30 dakika içinde 3 kere atarsa korna çalacak yani 10. dakikada attı diyelim sonra 20. dakikada attı bi daha 32. dakikada atarsa çalmıcak.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri