Softstarter Yardım

bsfrot

Paylaşımcı üye
Öncelikle tüm arkadaşların geçmiş bayramını kutlarım.

Bayramdan önce uğraştığım projeye bayram nedeni ile ara vermiştim.Şimdi devam ediyorum.Fakat bir sorunla karşılaştım.

Daha önce Sn elektronikmuh arkadaşının bana gönderdiği sirıus softstarter pdf ini inceledim.Ve profibus haberleşmeyi başardım.

Şimdi hardware de sistem softstarter için otomatik olarak I0..1 VE Q0...1 adreslerini atadı.

DO- 0. 0 Motor-SAĞA
1 Motor-SOLA
2 serbest
3 Trip-reset
4 Acil start
5 serbest
6 Ağır devir
7 serbest
DO- 1. 0 Çıkışı 1
1 Çıkışı 2
2 Parametre seti 0 Bit
3 Parametre seti 1 Bit
4 serbest
5 serbest
6 serbest
7 Çabuk stop'u bloke et

pdf de yukarıda ki gibi bilgilerden bir kesit aldım ....Sorum şu olacak profibus haberleşme sağlandıktan sonra Ben plc içerisinde Q.0.0 çıkışını 1 yaptığım zaman motor sağa ;Q0.1 çıkışını 1 yaptığım zaman sola mı dönecek?

Tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
sorunum günceldir.Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

El-Cevap:Evet öyle olacak. Test etmesi basit, bir CPU alın motorun yanına gidin gerekli baglantıları yapın göreceksiniz zaten.

soft starter ile tek yonlu yol verirsin.ayrıca bildigim kadarıylla bir word adresi olacak onun bitleri kulanman lazim
kolay gelsin

sistemde 20 adet softstarter olacak.Bunun için nasıl bir fb block oluşturmalıyım..?Birde hardware deki verilen I ve Q adresleri bloklara PIW ve PQW cinsinden mi yazılacak?

genel bir data block oluştururak yaparsan, yani her bir soft startere data block oluştur adresileride direk move komutu ile gerekli data blocklara yazdır. daha sonra aktif etmek istediğin çıkışların db adresini fb bloğun çıkışına yaz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri