s7 212cpu plc'ye bağlanamıyorum?

s7 212 cpu var lap top ta da rs232 port olmadıgı icin rs232/usb convereter aldımm fakat baglanamıyorum .Lutfen yardımcı olun

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
direk usb-rs232 ile bağlanamazsınız
rs232/ppı yada usb/mpı kablo olması lazım

egitim setinin kablosu da var.ordan rs232/usb ile lap topa takıyorum ama baglanmıyorr.lutfen beni aydınlatırmısın arkadasım

microwin ayarları yapı ise sorun ceviricidedir ama ceviricilerle sağlıklı bağlatı yapamazsınız

s7-2.jpg

usb rs232 çeviricinizi başka bir yede deneme şansınız varmı öncelikle onu test etmenizi tavsiye ederim. ayrıca usb portunuzun comnumarasını değiştirerek deneyin

USB CEVİRİCİ Yİ ZELİO DA KULLANDIM CALISIYOR.AMA S7 200 SU YAZIYI CIKARIYOR
''You must use the (rs-232/usb)PPI Multi Master Cable to communicate on a Multi master or Advanced PPI network.
Bir turlu cıkamıyorum isin icinden

zelioyu bilmem ama siemens plclerine bağlanız için ppı yada mpı kablo kullanmanız gerekir programın verdiği uyarıda budur bağlatı için rs232 veya usb li kablo kullanmanız gerektiğini söylüyor(siemens plc kablosu çevirici değil) sizin elinizde siemens plc bağlatı kablosu yokmu ?

USB RS232 çeviricinin hız, port ayarlarını yapmalısın. Bunun için bilgisayarım-özellikler'den donanım aygıtlarını çalıştırıp, çeviricinin takılı olduğu USB portunun ayarlarını değiştirmelisin.

Arkadasım bunu nasıl yapıcagımı anlatırmısın baba lutfen.denemedigim yontem kalmadı

usb portunun ayarını 9600 yaptım fakat yine olmadı.Acaba bu sekilde rs232- usb ye cevirip de kullanan varmı? Daha dogrusu calısıyormu boyle.lutfen yardımcı olun.
Sırf bunun icin lap top aldım plc yi ogrenmek icin ama bu sefer baglanamıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri