S7-300 de modbus konusunda yardım lütfen

AÇIKEL

Üye
Merhaba Arkadaşlar;
Siemens S7-300 plc modbus uygulaması yapmak işstiyorum. MPI Portunu kullanarak modbusdan diğer cihazlarla haberleşebilirmiyim?

İyi çalışmalar.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bildiğim kadarı ile siemenste bu işi yapman için yazılım ve donanım satın alman gerekiyor. VIPA nin CPU üzerindeki seri porttan haberleşen bir kütüphanesi var. Siemens dede çalışır büyük ihtimalle. Fakat alt seviye bir kod. Yani adresleme, veri paketleri ve CRC hesabı gibi işlemleri senin yapman gerekiyor. Kütüphane VIPA nin alman sitesinde var sanırım. Kolay gelsin.

MPI portundan olacağını hiç sanmam. Bunun için CP341 ve S7-300 için Siemens' in modbus yazılımını satın alman gerek. Modbus master için 6ES7 870-1AA01-0YA0 yazılımını,
modbus slave için 6ES7 870-1AB01-0YA0 yazılımını satın alman gerek.
S7-200 ile daha kolay olur bu iş. Zira CPU' nun portu ile oluyor. Modbus kütüphanesini yüklemen yeterli.

Sonradan gördüm, bir diğer yöntem de bu bağlantıda anlatıldığı gibi olur;
https://www.kontrolkalemi.com/forum...kumanlar/23926-s7-cpu-modbus-haberlesmek.html

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri