urlaub

Üye
arkadaslar merhaba;

Acilen S71200 serisi için data book kullanım kılavuzu gibi dokumana ihtiyacım var

Elinde olanlar paylasabilir mi

Simdiden tesekkurler...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
S7 1200 nedir?
S7 300 400 ü biliyoruz da S7 1200 de plc programlama mı
ilk defa duydum da

Tesekkürler Elektrotex
Eğitim nerde olacak bilgi verebilir misin

Siemens S 71200 Eğitim seti satın alan kullanıcılarını kullanıcı sayısına göre belirlenen illerde eğitim semineri vermektedir.
Katılacağım seminer birebir uygulamalı 15 kişinin katılacağı her grupta 3 kişinin bulunacağı sııfırdan öğretme ve eğitim semineridir.2 gün sürecektir.

Seminer tarihi 11 -12 Ağustosta izmir Siemensde yapılacaktır.

Öğrendiklerimi burada siz arkadaşlarla paylaşmaya çalışacağım.

S7 1200 nedir?
S7 300 400 ü biliyoruz da S7 1200 de plc programlama mı
ilk defa duydum da

Evet Simatic S7 1200 yeni bir PLC dir.

S7 200 üst versiyonu olarak çıkartılmış, Program olarak S7 300 benzemektedir.

S7 1200 RS485 habeleşme değil tamaman LAN haberleşmelidir IP numarası verilebilen Ve Yeni nesil ekranlarla Direk IP üzerinden Haberleşmektedir.

S7 1200 Programının içersinde wincc flexible programıda mevcuttur.

İşlemsel olarak S7 1200 den kat kat hızlı ve üstün S7 300 yakın ve benzerlikleri olan yeni nesil plc dir.

Programın Bir PC de Çalışması için sistemde olması gerekenler En az 2.0 Mhz İşlemci 1024x 768 ekran çözünürlüğü 1 GB RAM ( Yavaş kalıyor 2 olursa iyi olur)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mevbut Sürümü ile daha tam olarak tamamlanmamış bir yazılımdır.İleride service pack ile tamlanacak hatta ilerde S7-300 ve S7-400 de Step Basic yapısı altında birleşecekler yani Simatic Manager Tarih olacak .Almanyanın dediğine göre 2012 ye kadar S7-200 üretilecek sonra s7-1200 ile tamamen yer değiştirecek.Tabi tam anlamıyla S7-200 ün ortadan kalkması yıllar sürecek.
Profibus Ağına şu haliyle bağlanamamaktadır.Programlanması tamamen Ethernet portu üzerinden yapılmaktadır.

Bazı kullanışlı özellikler eklemişler mesela WinCC Basic ile panel programı yaparken tag tanımlamadan.Symbol Table dan adres ismini Sürükle bırak yöntemiyle HMI üzerindeki componentlere baglayabilioz ayni şekilde PLC program editörü içine koymuş oldugumuz FB,FC lerinde giriş çıkışlarına ayni yöntemle kolayca Nokta bağlantılarını yapabiliyoruz.

HMI panel olmasada kendi bünyesinde Simulator mevcut ve bire bir PLC ile haberleşiyor.

-Programın demo su hala piyasaya sürülmedi
-PLC Simulator pogramı yok
-ProfiNet uyumlulugu yok ( ilerde olacak )
-Profibus uyumluluğu yok ( ilerde oalcak )
-PLC Programını Upload etme butonu yok onun yerine Online olup blokları Online dan Offline kopyalamak gerekiyor.
-Programı Symbol Table ile beraber PLC ye yükleyebiliyoruz bunun için haricen 2 mb hafızası mevcut .
-PWM,PTO,Hızlı Sayıcı ve 16 adet PID Loopu yapabiliyoruz.(S7-200 de 8 adetti)
-Haberleşme modülleri PLC nin sol tarafına ve max 3 adet baglanabiliyor. Diger I/O modülleri sağ tarafına ve maximum 8 adet bağlanabiliyor(CPU S7-1214C)
S7200 de bu rakam en yüksek modeli için habereşme modülleri dahil 8 di galiba.

Aklıma gelen özellikler bunlar

Siemens A.Ş. - SIMATIC S7-1200 adresinde döküman indirebilirsiniz...

Saygılarımla..

S7 300'den çok farklı bir kodlamaya sahip olduğunu söylemişti bana Otomasyon fuarında görevli.
Kullananların yorumları neler bunun hakkında ?

Arkadaşlar konuyu tekrar canlandırmak istedim. S7 1200 ile ilgili dökümanı olan varsa paylaşırsa iyi olur..

Arkadaşlar simatic maneger ve s7300-400 serisi siemens in temelidir hayatta kalkmaz dünya biter s7300-400 simatic menager bitmez çünkü siemens plc olarak simatic menager üzerine kurulmuş onun için kesinlikle simatic menager ortadan kalkmaz eeğr gercekten kalkarsa vipa plc dünyanın en iyi plc mrkası olur buda siemens se koyar.

S7 300 ISTEYEN VARSA PAYLASAILIRIM.1200 DAHA COK YENI BANA GORE.S7 SYS1/S7SYS2\STEP7/WINCC4.02 PAYLASIMLARINI ISTEYEN VARSA PAYLASABILIRIM
bilgi paylastikca cogalir

egitim goruntuleri icin tesekkurler.s7 1200 den yeni haberim oldu.

S7 1200 DE SCL veya Graph dillerini kullanabiliyor muyuz?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri