lm3916 'nın dot veya bar olarak çalıştırılması

hitman59

Üye
merhaba arkadaşlar çok araştırdım ama türkçe kaynak bulamadım ingilizcem de pek iyi olmadığı için bilgilenemedim. sorum şu; lm3916 ile bir vu metre devresi hazırladım ama bunu DOT olarak çalıştıramadım 9. bacağı artıya bağladım eksiye bağladım ama hiç bir değişiklik olmuyor hep BAR şeklinde çalışıyor lm3916 hakkında bilgisi olanlar beni aydınlatsın lütfen.
[video=youtube;tyk68wQmKXE]http://www.youtube.com/watch?v=tyk68wQmKXE[/video]

Son düzenleme:
9. pin + değdirdiğinde BAR şeklinde çalışıyor (12-20v) Sen DOT olmasını istiyorsun bağlantı yapılmadığında zaten DOT modunda! Katalog indir incele şemaları ing bilmene gerek yok. Başka entegre ile dene muhtemel bozmuşsun bunu.

9. pin + değdirdiğinde BAR şeklinde çalışıyor (12-20v) Sen DOT olmasını istiyorsun bağlantı yapılmadığında zaten DOT modunda! Katalog indir incele şemaları ing bilmene gerek yok. Başka entegre ile dene muhtemel bozmuşsun bunu.

E yok yine olmadi baska kullanmadigim vardi onda da denedim yine ayni oluyor. Lm3916N-1 sadece bar tipi mi acaba iyice kafam karisti. netten datasheetlere ben de baktim da bi faydasi olmadi (12v ile calistiriyorum)

Üretici çift modlu yaptığını söylüyor tekli olsa o pine o görevi atamaz hala şüphen varsa 3914 veya 3915 al dene. ölçü aletiye 10-18 ve 1 nolu pinlerle 9. pinde kısa devre testi yap (12-20v 9. nolu pine gelmeli devrenin beslemesini kast etmedim, tekrar söyleyeyim DOT modunda çalışmadığını sormuşsun 9. pini boş bırakırsan DOT şeklinde çıkış verir)

Üretici çift modlu yaptığını söylüyor tekli olsa o pine o görevi atamaz hala şüphen varsa 3914 veya 3915 al dene. ölçü aletiye 10-18 ve 1 nolu pinlerle 9. pinde kısa devre testi yap (12-20v 9. nolu pine gelmeli devrenin beslemesini kast etmedim, tekrar söyleyeyim DOT modunda çalışmadığını sormuşsun 9. pini boş bırakırsan DOT şeklinde çıkış verir)

12 volt 9. Bacaga gelmeli derken ? 9. bacaga 12 volt verdigimde tek fark daha canli yaniyor ledler mod degisimi olmuyor :/ kusura bakma fazla bilmiyorum entegreleri ondan soruyorum

Üretici çift modlu yaptığını söylüyor tekli olsa o pine o görevi atamaz hala şüphen varsa 3914 veya 3915 al dene. ölçü aletiye 10-18 arası ve 1 nolu pinlerle 9. pinde kısa devre testi yap (12-20v 9. nolu pine gelmeli devrenin beslemesini kast etmedim, tekrar söyleyeyim DOT modunda çalışmadığını sormuşsun 9. pini boş bırakırsan DOT şeklinde çıkış verir)
Mesajı tekrar oku

Datasheet e baktığımızda bar mod için 9 nolu pini 3 nolu pinile birleştirmen gerekiyor.9 Nolu pin i boş bırakırsan dot modunda çalışıyor.Arkadaşın verdiği bilgiler doğru sizin kullandığınız entegre çakma olabilir.

Datasheet e baktığımızda bar mod için 9 nolu pini 3 nolu pinile birleştirmen gerekiyor.9 Nolu pin i boş bırakırsan dot modunda çalışıyor.Arkadaşın verdiği bilgiler doğru sizin kullandığınız entegre çakma olabilir.

hmm olabilir bak bu hic aklima gelmemisti. Cunku 9 la 3 u birlestirdigim de sadece ledler daha canli yaniyor bir fark olmuyor yani modda... Tesekkurler bu bilgi icin

Bu devreyi deneyiniz.
lm3915-lm3914-led-vu-meter-circuit-vumetre-vu-devresi-2[1].png

Sol üstteki 100ohm direnci iptal edin.Beslemenize bağlı olarak her led e seri direnç eklenmeli.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri