Entegre kalitesini nasıl anlarım ?

rahimcan01

Üye
Merhaba arkadaşlar

Basit entegreler yapıyorum TDA7560 , 7375 , 1519 gibi . En kalitelisi denediğim 7560 . Ses entegrelerinin kalitesini datasheet üzerinden hangi değerlere bakarak gerçekte denemeden aşşağı yukarı anlayabilirim . Şimdi direk denemeler yaparak kıyaslama yapabiliyorum . Yardımcı olursanız sevinirim .

İlla entegreli yapıcam diyorsan lm3886 yap kurtul.
Ayrıca egreleri kıyaslayabilmen için öncelikle orjinal olması lazım.Zaten alınan çakma entegrelerin özellikleri datasheetekilerle uyuşmazlar.

ok anladım ozmn soruyu tekrar sormak lazım . Orjinal entegreyi alabileceğim firma söylermisiniz . Reklam olmassa aldığım firmayı söyleyeyim bluemavi diye bir firmadan alıyorum . Orjinal mi alıyorum acaba ?

Biraz araştırma yapmanız lazım.

Farnell den alabilirsiniz.
Ayrıca entegrenin kalitesini ısırarak da anlayabilirsiniz...

Hatta çok aç kalırsan yiyebilirsin.

Bendr guldm ama fazla anlamadigm icin gercrklik payi olacagini dusundum bisey yazmadm altina .ddd

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

entegre transistör gibi malzemelerim üzerinden rahatlıkla ayrılabileceğini yazıyordu yani orijinal kaliteli olan malzemede üstündeki yazının çıkartılması kolay olmuyormuş.(şöyle anlatayım dövme ile etiket arasındaki fark gibi olduğunu düşünebilirsin.)fiziksel olarak bu şekilde ayırabilir diye okumuştum bir yerde.

entegre transistör gibi malzemelerim üzerinden rahatlıkla ayrılabileceğini yazıyordu yani orijinal kaliteli olan malzemede üstündeki yazının çıkartılması kolay olmuyormuş.(şöyle anlatayım dövme ile etiket arasındaki fark gibi olduğunu düşünebilirsin.)fiziksel olarak bu şekilde ayırabilir diye okumuştum bir yerde.

En mantıklı cevabın için teşekkür ederim , Artık bunu dikkate alacağım .

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri