Max. 30 V beslemesi olan amfi devresi lazım

ramazanb

Üye
Maksimum 30 volt giriş beslemesi,
Beslemesi simetrik olmayan ,
minimum 5 transistörlü ,
Amfi devresi lazım .

Çok acil lazım Lütfen yardım edin .
Şimdiden teşekkur ederim ..

ASIL EDWİN AMPLİFİKATÖRÜ 2.jpgedw6.jpg [h=1]Edwin Audio Amplifier[/h] 25-40v aralığında devre sorunsuz çalışmaktadır.test edilip denenmiştir.

Teşekkür ederim. Ama besleme verdiğim şartı ve söylediğinizin gerilim aralığını karşılamıyor.Paylaştığınız devrede besleme gerilimi 42V olarak gözüküyor.

Hakan abi 112 gibi yetişmiş yardımınıza gerekli açıklamayıda yapmış.Paylaşılan devre istediğiniz şartlara uyuyor sorun nerede ?

Hakan abinin verdiği devrenın beslemesi dediği gibi 25-40v mu ?
o zaman niye verilen şemada besleme 42v yazıyor.

Bunu size anlatmam ne kadar doğru bilmiyorum.
Hakan abi demişki "25-40v aralığında devre sorunsuz çalışmaktadır.test edilip denenmiştir."
dahası var mı ? 42v ile çalışan devre 30v ile daha düşük distosiyon ile mis gibi çalışır.
Ben giriş transistörlerini eşlemenizi tavsiye ederim.

teşekkur ederim verdiğiniz bilgi için daha önce hiç amfi devresi yapmadığım için bu konularda acemiyim.o yuzden benım sızın o degerli bilgilerinize daha cok ihtiyacım var,yapamazsam dersten kalıcam. yardım edersenız cok sevinirim.

Daha önce anfi yapmadıysanız bence transistörlü değilde entegreli anfi yapın ve ayrıca en önemli yaptığınız şeyin nasıl çalıştığını bilmenizdir.Hiçbirşey bilmeden yaptım oldu demenin bir manası yok.

İkinizide çok tesekkur ederım abılerım. Devre muazzam çok guzel dedıgınıze gore de sorunsuz calısıyor.Bende ilk anfi deneyimimi kolaydan baslamak ısterdım tabı ama suan karsıma zorunlu olarak transıstorle yapılması gereken bir anfi devresi çıktı. Ve bunu benım yapmam lazım.Bunu da anca sız deneyımlı abılerım sayesınde yapabilirim.Yardım edersenız çok memnun olur ve şimdiden tesekkur ederım.
Devredeki coğu malzemenın degerleri okunmuyor,zorluk cekıyorum.
Bu devrenin isis ve aresine ve bana lazım olabılecek bilgilere ulasabilirsem bana çok yardımcı olucak.bana bu konuda yardım ederseniz cok memnun olurum.
yardımınız için şimdiden teşekkur ederim..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Geri